01.12.2021 12:43
Home Lajme Sociale

Sociale

ARRSH aksion për mbylljen e hyrje-daljeve të rrezikshme në aksin Tiranë Durrës, bizneset kundërshtojnë:...

Bizneset në aksin Tiranë-Durrës kanë kundërshtuar sot aksionin e Autoritetit Rrugor Shqiptar (ARRSH) për mbylljen e hyrje-daljeve të rrezikshme. Në këtë aks janë 300...

OBSH: Numri i viktima nga Covid-19 është ulur me 10% këtë javë

Pothuajse 3.8 milionë njerëz në mbarë botën u infektuan me Covid-19 javën që kaloi dhe më shumë se 47 mijë persona ndërruan jetë. Lajmi...

Veliaj i uron ditëlindjen Alfred Moisiut: Gëzuar 92-vjetorin Presidenti fjalëmirë

Ish-Presidenti Alfred Moisiu feston sot ditëlindjen e 92-të. Përmes një fotoje të përbashkët në twitter, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i ka...

Paralajmërimi i Manastirliut: Dimri do kërkojë më shumë masa të reja. Omicron shqetësues, javën...

Me variantin e ri të koronavirusit Omicron që ka ngritur shqetësimin në të gjithë botën si dhe me sezonin e dimrit, Shqipëria duket se...

2 mijë pemë të tjera i shtohen Parkut të Liqenit në Paskuqan

2 mijë pemë të tjera i janë shtuar Parkut të Liqenit në Paskuqan, falë edhe kontributit të qytetarëve. Lajmin e bëri të ditur sot...

Pacintët e infektuar me Covid flasin nga infektivi: Po të ishim vaksinuar do të...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, bën thirrje ndaj qytetarëve që të vaksinohen teksa ka publikuar dhe rrëfimet nga disa pacientë të shtruar në spitalin...

Nis testimi për përzgjedhjen e 500 punonjësve të rinj të Policisë së Shtetit/ Si...

Ka nisur sot testimi për përzgjedhjen e 500 punonjësve të rinj të Policisë së Shtetit, për Patrullë të Përgjithshme. Testimi me shkrim po mbahet në...

Nikolla uron Imzot Arjan Dodajn për emërimin në krye të Arqidioqezës Tiranë-Durrës

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla uroi sot Imzot Arjan Dodajn, me rastin e emërimit si Arqipeshkëv i Arqidioqezës Tiranë-Durrës. “Me rastin e emërimit nga Papa...

Vrasja e Mateos 8 vjeç nga Çalamani/ Nano raporton te ‘Siguria’: Ishte hajdut banesash,...

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka folur për ngjarjen e rëndë në fshatin Grecalli të Fierit, ku Klodian Çalamani vrau dhe groposi...

Borë dhe ngrica/ ARRSH jep detaje për situatën e rrugëve në vendin tonë: Qarkullimi...

Vendi ynë ditët e fundit është përfshirë nga moti i keq dhe me reshje shiu e bore në të gjithë vendin. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka...