05.06.2020 10:22
Home Lajme Sociale

Sociale

Gjiknuri: Ja çështjet që do vijojnë të diskutohen në Këshillin Politik

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ka pranuar se ndryshimi i sistemit zgjedhor është ende në lojë. Gjiknuri thotë se Këshilli Politik do të...

Yuri Kim: Të gjitha palët u desh të lëshojnë diçka, SHBA krenare

Reforma Zgjedhore duket se është drejt finalizimit dhe sot pritet të nënshkruhet marrëveshja. Këshilli Politik sapo ka përfunduar mbledhjen e sotme që u mbajt...

Zgjedhorja, reagon Rama: Rëndësi ka që do të hyjnë në zgjedhje

Menjëherë pas marrëveshjes së Këshillit Politik për administrimi zgjedhor, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Rama nuk ka kursyer edhe ironinë në reagimin e...

OSBE dhe BE: Tani ndryshimet të miratohen në Kuvend

OSBE dhe BE kanë reaguar menjëherë pas arritjes së marrëveshjes për reformën zgjedhore. OSBE ka kërkuar që këto ndryshime tashmë të miratohen sa më...

Marrëveshja e sotme për Reformën Zgjedhore, Soreca: Shqipëria një hap më pranë BE-së

Ambasadori i BE, Soreca ka uruar palët politike për marrëveshjen në Reformën Zgjedhore. Soreca thotë se ajo adreson një nga kushtet e vendosura nga...

Shijak, nga sot nis dëmshpërblimi i familjeve të prekura nga tërmeti për riparimin e...

Kryetari i bashkisë së Shijakut, Elton Arbana sot ka bërë të ditur lajmin e shumëpritur për familjet e prekura nga tërmeti. Kush e përfiton këtë...

Ky shtet do të sjellë charter-in e parë me turistë në Shqipëri nga 12...

Më datë 12 qershor do të nisin fluturimet e para me charter nga Bjellorusia drejt Shqipërisë. Lajmin e ka dhënë kompania e linjës ajrore...

PANDEMIA E COVID-19, Cakaj: Kosova nuk ka kërkuar ndihmë nga Shqipëria

Ministri i jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka bërë me dije se gjatë gjithë pandemisë Kosova nuk i ka kërkuar ndihmë Shqipërisë....

Pandemia e covid-19 prek edhe familjen Fullani, falimenton biznesi i djalit të ish-guvernatorit Ardian...

Pandemia e covid-19 ashtu si në gjithë vendet që u prekën, goditi dhe çoi në faliment edhe shumë biznese në Shqipëri. Mesa duket, një prej...

Kostoja në ndërtim u rrit me 0,5% në tremujorin e parë të 2020-s

Kostot e ndërtimit u rritën në tremujorin e parë të këtij vit, por kjo rritje u ndikua nga shpenzimet e transportit, ndërsa shpenzimet për...