11.08.2020 05:37
Home Lajme Faqe 3

Lajme

Impakti investimeve private/ Rritet në 2.7 milionë mwh prodhimi i energjisë elektrike në 6...

Prodhimi i energjisë elektrike në vend u rrit në rreth 2.7 milionë mwh në 6-mujorin e parë të këtij viti, nga të gjithë burimet...

Pamjet e kapura nga satelitët/ Ndarja e akullit në Arktik

Imazhe të reja janë kapur nga satelitët të akullit në Arktik. E vendosur në kufirin verior të Ellesmere Island të Kanadasë, platforma e akullit...

Messi tek Inter? Ja kur do të vendosë argjentinasi

Sipas Corriere della Sera-s, Leo Messi mund të largohet nga Barcelonë këtë verë. Duke përjashtuar një transferim të tijin te një ekip tjetër spanjoll, në...

Ndihma financiare/ Tatimet: 25 gushti afati i fundit i paraqitjes së ankesave për tatimpaguesit...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar të gjithë tatimpaguesit dhe individët e interesuar se data 25 gusht 2020 është afati i fundit i...

Ky shtet rikthen karantinën pas 102 ditësh

Pak ditë më parë mediat e huaja shkruanin sesi Zelanda e Re ishte i vetmi shtet që nuk ka raportuar prej 100 ditësh asnjë...

Putin teston vaksinën te e bija

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin deklaroi sot se vendi i tij ka gati vaksinën e koronavirusit. Ai tha se kjo vaksinë është testuar edhe...

Ja si duket djaloshi 2-vjeçar që pinte 40 cigare në ditë (Foto)

10 vite më parë, një vogëlush indonezian, i quajtur Ardi Rizal, sho koi botën me historinë e tij. Ai asokohe ishte vetëm 2 vjeç,...

Juan Mata: Jemi të lodhur

Mesfushori i Manchester Unitedit, Juan Mata, e ka pranuar se skuadra është fizikisht e lodhur pas fitores me epërsi minimale 1:0 kundër Copenhagen në...

Italia 95 milionë euro në ndihmë të Shqipërisë, Ahmetaj: Në fokus rindërtimi, energjetika dhe...

Qeveria italiane akordoi një fond prej 95 milionë euro, nga të cilat 5 milionë euro grant, për rindërtimin e objekteve publike që dolën jashtë...

Kanë aftësi në biznes! Njihuni me dy shenjat e horoskopit që kanë lindur për...

Sipas parashikimeve nga astrologët, në një periudhë të caktuar, shenjat e horoskopit që vijojnë si më poshtë do të bëhen milionerë. Akrepi Akrepi investon për një...