01.12.2021 10:13
Home Lajme Kronike

Kronike

Ngjarja në Deçan, reagon Xhaçka: Pikëllim e dhimbje për tragjedinë në Kosovë të shkaktuar...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Drejt një autobusi me nxënës është qëlluar me armë zjarri...

COVID “mbyll” Sllovakinë, në Gjermani mbi 100 mijë humbje jete nga koronavirusi

Në Gjermani, situata epidemiologjike nga COVID-19 sa vjen e përkeqësohet, duke kaluar shifrën e 100 mijë vde kjeve. Në Evropë, Gjermania është vendi i...

Video/ Heronjtë e Tiranës – Ja momenti kur zjarrfikësit shpëtojnë fëmijën nga flakët që...

Zjarrfikësit e Tiranës kanë shpëtuar një fëmijë, shtëpia e të cilit u përfshi nga flakët. Në video duket heroi zjarrfikës, i cili mban në...

E trishtë, Covid-19 i merr jetën mësueses nga Elbasani

Dhimbje dhe trishtim në Elbasan. Kovidi i merr jetën mësueses Blerina Lamçja (Hoxholli) e cila ishte pjesë e stafit në shkollën “Zëra Jete”. Pak ditë...

Faktet dhe gjurmë/ Pse është tmerruar Fatmir Mediu nga hapja e dosjes së Gërdecit,...

Nga Adriatik Dovi/ Ish ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu u shfaq dje i shqetësuar në një konferencë për shtyp, bashkë me avokatin e tij...

Makina inteligjente kap mat 219 shoferë: Ja shpejtësia marramendëse me të cilën ecnin

Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore po kryen monitorime intensive me makinën inteligjente, duke e vendosur me afate të shkurtra kohore në shumë...

Berat, lojëra fati dhe skedina, procedohen tre persona

P olicia e Beratit vijon kontrollet për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Si rezultat i kontrolleve janë goditur dy raste të aktivitetit të kundërligjshëm...

Kontrolle me dronë e makinë inteligjente, arrestohen 7 drejtues mjetesh

Vijojnë kontrollet intensive për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore gjatë fundjavës, duke përdorur makinën inteligjente dhe radarët e natës. Kontrollet me radarë, dronë,...

Vendi i dytë në Evropë për fatalitetet, Britania regjistron numrin më të lartë të...

Britania ka regjistruar këtë javë numrin më të lartë të rasteve të reja me COVID-19 që prej korrikut, thuhet në të dhënat e qeverisë....

Selenicë, u rrah nga biznesmeni, flet kryebashkiaku Binaj: Më qëlloi dhe kërcënoi, ishte i...

Kryetari i Bashkisë Selenicë, i cili u dhunua sot nga një biznesmen, ka folur për mediat dhe është shprehur se personi i cili e...