14.07.2020 07:06
Home Ide Kendveshtrim

Kendveshtrim

Vala e dytë mund të quhet ‘Lulivirus’

Nga Flogert Muça/ Lulzim Basha për fat të keq është kryetari që nuk di të ndërtojë kauza. Pafuqia dhe padija e tij për të bërë...

Mesazhet e ambasadores Kim, për kundërshtarët e reformës në drejtësi

Nga Flogert Muça/ Ambasadorja e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim, ka dhënë ditën e sotme të parën intervistë që pas ardhjes së saj në...

Dërgoni Saliun e Petritin të punojnë në spitale si mjekë, pastaj flisni për Qazimin

Nga Flogert Muça/ Ka disa njerëz ky vend, që nuk duan kurrë në botë të shohin që vendi i tyre të ketë një imazh pozitiv...

Katër arsyet e lëshimit të lidershipit të opozitës nga Lulzim Basha

Nga Flogert Muça/ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, sot praktikisht ka 'dekretuar' Ilir Metën si kryetar opozite duke e trajtuar veten dhe militantët e...

Destabiliteti, rruga e Ilir Metës për të penguar ardhjen e 1.15 miliardëve të Rindërtimit

Nga Flogert Muça/ Ilir Meta ditën e sotme ka dalë në një konferencë për mediat duke intensifikuar luftën e tij ndaj reformës në drejtësi. Duke...

17 shkurti i Bashës përballë 17 shkurtit të Ramës

Nga Flogert Muça/ 17 shkurti nga ky vit do të mbahet mend gjatë si një ditë shprese për Shqipërinë dhe shqiptarët. Krahas 17 shkurtit të...

Një fitore e madhe financiare (por edhe politike)

Nga Skënder Minxhozi Konferenca e donatorëve dha një sinjal të fortë përkrahjeje për shqiptarët e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Ndërsa parashikimet më entuziaste...

Rama editorial për Euractiv: Mini-Shengeni nuk është ‘plani B’ i Ballkanit Perëndimor

Nga Edi Rama/ Ideja e një Shengeni rajonal përfshirës si dhe bashkëpunimi mes gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, duke u mbështetur në katër liritë e...

10 mitet e rreme të propogandës ndaj Paketës Anti “KÇK”

Nga Alfred Peza/ Duke dashur që të prodhojnë politikë edhe me luftën kundër krimit të organizuar dhe aseteve të ekonomisë së tyre të zezë, në...

Rama si “gogol” grek, jugosllav e sëfundi gjerman!

Nga Albert P. Nikolla/ Me mbështetjen e Bashkimit Europian e sidomos të Gjermanisë, prej kohësh ka marrë udhë një nismë pozitive e një bashkëpunimi ndërballkanik...