03.08.2020 11:31

Ekonomi

Shifrat, korçarët më kursimtarët

Trendi në rritje i depozitave bankare ka vijuar edhe në tre mujorin e dytë të vitit 2020. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë, bëjnë...

Banka Botërore mbështetje Shqipërisë, miraton financimin prej 15 milionë eurosh në luftën ndaj COVID-19

Banka Botërore miratoi një financim prej 15 milionë Eurosh për Shqipërinë që të ndihmojë vendin të parandalojë, zbulojë dhe të reagojë ndaj pandemisë së...

Shtyrja e amnistisë fiskale, Denaj: Gjatë gushtit do të punohet për adresimin e çështjeve...

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj ka folur në rubrikën ”Opinion” në News24 lidhur me shtyrjen e aministisë fiskale për në shtator. Në...

4 miliardë lekë për shpronësime e shlyerje detyrimesh të prapambetura në infrastrukturë

Qeveria shqiptare alokoi një fond prej 4 miliardë lekësh gjatë rishikimit që bëri në buxhetin e vitit 2020 për shpronësimet dhe shlyerjen e detyrimeve...

Denaj: Buxheti i shtetit për rindërtimin 34 miliardë lekë

Buxheti i cili po mbështet programin e rindërtimit pas tërmetit të fortë të 26 nëntorit të vitit që lamë pas ka arritur në 34...

E-Albania, dy herë më shumë aplikime te tatimet në 6-mujorin e parë të 2020-ës

Portali qeveritar e-Albania vazhdon të klikohet nga qytetarët për të marrë shërbime të shpejta dhe falas, dhe vetëm në muajin qershor janë kryer 415...

Ambasadorja Yuri Kim viziton AADF: 100 milionë dollarë investime duke kontribuar në 7000 vende...

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim tha sot se Fondi Shqiptaro-Amerikan ka investuar 100 milionë dollarë duke kontribuar në 7000 vende...

SHBA: Republikanët prezantojnë planin për rimëkëmbje nga pandemia

Republikanët në Shtetet e Bashkuara kanë propozuar në Senat një paketë të re të ndihmës për koronavirus në vlerë të 1 trilion dollarëve, ashtu...

Denaj: Financim shtesë në masën 900 milionë lekë për bonusin e qirasë

Në ndryshimet në buxhetin e vitit 2020 qeveria ka miratuar një fond shtesë prej 900 milionë lekë për bonusin e qirave për familjet të...

Denaj: Potenciali i ekonomisë dhe i njerëzve punëtore të këtij vendi, do na ndihmojnë...

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, vijoi turin e komunikimit me bizneset nëpër Shqipëri, duke dëgjuar shqetësimet e sipërmarrjes dhe diskutuar me...