01.12.2021 10:23
Home Lajme Ekonomi

Ekonomi

Kryeministri Rama në shtëpitë e reja në Thumanë: Në Thumanë 433 familje rikthehen në...

Kryeministri Edi Rama në prani të ministrit të Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe Behgjet Pacollin vizitoi shtëpitë e reja në Thumanë, ku ka përfunduar ndërtimi...

“Mund ta kishim shtyrë daljen në tregje”/ Ministrja Ibrahimaj zbulon projektet ku do të...

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka dalë në konferencë për mediat ku ka bërë të ditur se është emetuar Eurobondi për Shqipërinë me vlerën...

Ibrahimaj: Strategjia jonë, norma e interesit më e ulët dhe afati i maturimit më...

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka dalë në konferencë për mediat ku ka bërë të ditur se është emetuar eurobondi për Shqipërinë me vlerën...

“Eurobondi emetohet me vlerën 650 mln euro”/ Ibrahimaj jep detajet e kontratës

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka bërë të ditur se është emetuar eurobondi për Shqipërinë me vlerën 650 milionë euro, duke e nxjerrë vendin...

Buxheti 2022/ Dyfishohet ndihma ekonomike për rreth 150 mijë familje me mbi 3 fëmijë

Buxheti 2022 parashikon dyfishim të ndihmës ekonomike për rreth 150,000 familje përfituese të skemës së ndihmës ekonomike, që kanë më shumë se 3 fëmijë...

Eurobondi/ Ibrahimaj: Nuk do merren 700 mln euro, por 650 mln euro. S’preken normat...

Në mbledhjen e Komisionit për Ekonominë dhe Financat, po shqyrtohen raportet, nen per nen, të projektligjit “Për buxhetin e vitit 2022”. Një sqarim është dhënë...

Ministrja Balluku me drejtues të OSHEE-së: Problematike lidhjet e paligjshme

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku zhvilloi sot një takim me drejtuesit rajonal të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE). Balluku bëri të...

Ministrja Krifca në Elbasan: Siguria ushqimore nga ferma në tavolinë

Siguria ushqimore sipas standardeve më të mira, është në fokus punës së Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida...

Buxheti 2022 për fermerët, 7.1 mld për mbështetje dhe investime në zhvillimin e...

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca, prezantoi sot buxhetin për fermerët, për vitin 2022, ku 7.1 miliardë lekë shkojnë për mbështetjen dhe...

Industria e peshkimit, eksportet u rritën me 239%

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se eksportet në industrinë e peshkimit janë rritur me 239%. Në fjalën e tij në prezantimin e buxhetit 2022 për...