16.05.2021 08:14

Aktualitet

Ish-mbretëresha e bukurisë me armë në sup për të luftuar për vendin e saj

Tetë vjet më parë, Htar Htet Htet, mbajti shiritin e mbretëreshës në pasarelën e konkursit të bukurisë. Sot, ish-Miss Grand International Myanmar, pavarësisht gjithçkaje,...

‘Nga rindërtimi e vaksinimi te infrastruktura moderne e Shqipërisë’, Spiropali flet për projektet e...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha sot se rritja e PS-së në disa zona në zgjedhjet e 25 prillit është...

Londër, sherr me grushta në aeroport, 3 persona përfundojnë në spital

Një sherr masiv ka ndodhur mes disa burrave në aeroportin “Luton” në Londër. Mediat e huaja, bëjnë me dije se si pasojë e sherrit,...

‘Shqipëria buzëqesh’, sot 11121 vaksinime, në total 664.452 të tilla

Ditën e sotme janë kryer 11.121 vaksinime. Referuar shifrave të bëra publike nga Ministria e Shëndetësisë, që nga fillimi i këtij procesi në vendin tonë,...

Negociatat për anëtarësim, zbehet shpresa në Shkup

Bullgaria duhet të heqë veton dhe t’i mundësojë Maqedonisë së Veriut nisjen e bisedimeve të anëtarësimit me Bashkimin Evropian, pasi çdo ditë e humbur...

Çfarë nuk kanë të përbashkët shqiptarët dhe palestinezët?

Nga Emin Azemi/ Në çfarëdo tryeze bisedemesh që do ta organizohet nesër për zgjidhjen e kontestit në mes të Izraelit dhe Palestinës do të jetë...

Pirlo pas fitores ndaj Interit: Kemi akoma shpresë

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, ka komentuar fitoren e marrë kundër Inter-it në kampionat. “Për ne ishte shumë e rëndësishme të fitonim për të mbajtur...

Rezultati në zgjedhje/ Spiropali: Kemi filluar një remont total të strukturave, analizë në çdo...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali mendon se PS ka marrë 77 mandate nga zgjedhjet e 25 prillit, gjithsesi ajo e...

Ja si Ilir Meta tentoi të sabotonte Byronë Kombëtare të Hetimit duke bllokuar rrogat...

Nga Adriatik Doçi/ Presidenti Ilir Meta është angazhuar për sabotimin e funksionit të Byrosë Kombëtare të Hetimit, duke zvarritur hyrjen në fuqi dhe më pas...

Horoskopi, fati yt për datën 16 maj 2021

Dashi Idetë dhe ndikimet e huaja mund të kenë një impakt shumë konstruktiv në jetën tuaj tani, prandaj mos i shmangni ato. Përkundrazi, zbuloni dhe...