16.04.2021 06:13

Aktualitet

Covid 19/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin për 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për...

Covid 19/ BE do të dërgojë 650,000 doza vaksinash në Ballkanin Perëndimor

Në përputhje me vendimin që pa qenë të gjithë të sigurte, askush nuk është i sigurte, Bashkimi Evropian po angazhohet në mënyrë intensive që...

Këto janë pesë shenjat e horoskopit që shikojnë gjithmonë interesin e tyre

Këto shenja nuk bëjnë lëvizje të pamatura në jetën e tyre. Të gjitha zgjedhjet e tyre bëhen bazuar në interesin që kanë. Ato së...

Ja kush është magjistari i Europa League

Mund ta quani edhe “magjistari” i Europa League. Pavarësisht ekipeve ku shkon, rezultati është gjithmonë i njëjti. Në këtë kompeticion, asnjë trajner nuk ka...

Brataj: Ja përse infektohemi me COVID edhe pas aplikimit të dozës së parë të...

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka sqaruar se përse ka raste të infektimit me COVID dhe pas marrjes së dozës së parë të...

4 shenjat e horoskopit që do të gjejnë dashurinë këtë pranverë

Peshorja-Kjo pranverë do të thotë pasion dhe sensualitet për Peshoren, dhe askush nuk do të mund t’i rezistojë kësaj shenje të Horoskopit. Hëna dhe...

Moti ju prish planet! Ja si do jetë koha në fundjavë

Për ditën e shtunë pritet një përkeqësim i kushteve atmosferike. Moti parashikohet kryesisht i vranët, por nuk do të mungojnë dhe intervalet e shkurtra...

Kosovë, bilanci i Covid 19 gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Një rrugë me emrin e heroit Arjan Sala, Veliaj pret në zyrë familjarët: Gjesti...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës priti në zyrën e tij familjarë të Dëshmorit të Atdheut, Arjan Sala, i cili humbi jetën, pasi shpëtoi 25...

Mjekët e Infektivit: Mos e ulni vigjilencën, vaksina më e mirë është ajo që...

Mjekët e  Spitalit Infektiv në QSUT, u kanë bërë apel qytetarëve të vijojnë të respektojnë rregullat antiCOVID pasi virusi vijon të jetë ende prezentë. "Njerzit...