21.09.2020 11:34

Aktualitet

Hoti konfirmon vizitën zyrtare të delegacionit amerikan

Ditën e sotme një delegacion nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet të vizitojë Kosovën për të ‘jetësuar” marrëveshjen e arritur në Uashington me...

Pse Rolex-et false janë po aq cilësore dhe precize sa ato origjinale?

Orët Rolex kanë qenë prej kohësh sinonim i pasurisë, të krahasueshme me zotërimin e një jahti apo avioni biznesi. Përkundër çmimit të lartë, Rolex...

Rama uron Helena Kadarenë për ditëlindje: Një grua e jashtëzakonshme shqiptare

Kryeministri Edi Rama uroi sot me rastin e ditëlindjes Helena Kadarenë, të cilën e cilësoi një zonjë të rrallë dhe një grua të jashtëzakonshme...

Çfarë përfaqëson vrulli frenetik i Ilir Metës me dekorata e përqafime?!

Ilir Meta ka nisur një fushatë të fortë me dy anë; njëra me sulm të egër ndaj Edi Ramës dhe tjetri, një vrull eskursionesh,...

Messi përshëndet Vidalin: “Ishe një fenomen për mua”

Lionel Messi ka lëshuar një mesazh dedikuar mesfushorit Arturo Vidal i cili dje udhëtoi drejt Italisë ku sot pritet të zyrtarizohet si lojtar i...

Këto janë shenjat e Horoskopit që nuk kanë frikë nga vetmia

Ka persona që pëlqejnë të qendrojnë në vetmi. Sipas zodiakut, këto shenja preferojnë të mbledhin mendimet dhe të punojnë më mirë mbi veten dhe...

Rama kujton vizitën e Papa Françeskut 6 vite më parë në Shqipëri: Erdha për...

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar vizitën e Papa Françeskut në Shqipëri, 6 vite më parë më 21 shtator, 2014. Përmes një postimi në rrjetet...

Konfirmohet shtatzënia e Elita Rudit, ja gjinia e bebit

Prej disa kohësh, në media qarkullonte lajmi se moderatorja Elita Rudi dhe reperi Gjiko do të bëheshin prindër për herë të dytë. Mbrëmjen e...

Bonucci tregon dallimin mes Pirlos dhe Sarrit

Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, thotë se ekziston një dallim i madh në taktikat e Andrea Pirlos dhe Maurizio Sarrit, duke e lavdëruar trajnerin...

Një vit nga tërmeti i 21 shtatorit/ Rama: Ne themi atë që bëjmë dhe...

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar me një video tërmetin e 21 shtatorit të 2019, i cili sot shënon 1-vjetorin e tij, ku qindra familje...