01.12.2021 01:14

Aktualitet

Lideri i “no vax” shërohet nga Covid dhe ndryshon mendim: Vaksinat shpëtojnë jetë

Dikur ishte një ndër zërat më kritikë kundër vaksinave të koronavirusit, por pasi u infektua ndryshoi totalisht mendim. Kjo është historia e liderit të...

Ibrahimovic: Unë nuk besoj në Zot, besoj në veten

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka thënë se nuk beson në Zot e as në jetën pas vdekjes. Sulmuesi i Milanit Ibrahimovic thotë se ndihet...

ARRSH aksion për mbylljen e hyrje-daljeve të rrezikshme në aksin Tiranë Durrës, bizneset kundërshtojnë:...

Bizneset në aksin Tiranë-Durrës kanë kundërshtuar sot aksionin e Autoritetit Rrugor Shqiptar (ARRSH) për mbylljen e hyrje-daljeve të rrezikshme. Në këtë aks janë 300...

Pa prisni pak, mos vallë Rihanna me këtë detaj sapo na tregoi se është...

Barbadosi është shpallur zyrtarisht republika më e re në botë! Në ceremoninë që u zhvillua në përvjetorin e 55-të të pavarësisë, në kryeqytetin Brixhtaun,...

Nano lajmëron ristrukturimin e policisë: Do veprojmë më shpejtë, po analizojmë çdo gjë

Në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, po raporton Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano i cili ka theksuar se policia e Shtetit prej afro...

Manja: Njësia Antikorrupsionit në fokus investigimin e dhënien e lejeve të ndërtimit në ...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja komunikim këtë të mërkurë ka bërë publik dhe rastet që janë marrë në shqyrtim deri më tani nga Njësia...

Trekëndëshi Donald-Bora-Trixa…/ Ironizon ish-burri i Borës, Vin Veli

Tashme trekendeshi Bora, Donald, Trixa eshte kryefjala e dites. Mbremjen e djeshme teksa Semi revoltohej per situaten e Trixes dhe Donaldit ai deklaroi se...

OBSH: Numri i viktima nga Covid-19 është ulur me 10% këtë javë

Pothuajse 3.8 milionë njerëz në mbarë botën u infektuan me Covid-19 javën që kaloi dhe më shumë se 47 mijë persona ndërruan jetë. Lajmi...

Bora Zemani ende nuk ka reaguar, por Olsa Muhameti i ka dy fjalë për...

Bora Zemani ende nuk ka bërë asnjë reagim për atë që po ndodh mes Donaldit dhe Beatrix në shtëpinë e Big Brother Vip. Më...

COVID-19/ Gjermania vaksinon edhe përmes farmacistit dhe dentistit

Fushata e vaksinimit anticovid në Gjermani do të zgjerohet: do të mund të merret edhe në farmaci dhe tek dentist, deklaroi kryeministri i landit...