08.08.2020 08:00
Home Lajme

Lajme

Një shenjë e re si të dalloni COVID 19

Virusi Corona ka ndryshuar jashtëzakonisht shumë jetën e miliona njerëzve kudo nëpër botë. Ndërkohë që kanë vdekur më shumë se 700 mijë njerëz që...

Akrepi shenja ku gjenden miq besnikё pёr gjithё jetёn

Akrepi ka lindur duke i ditur sekretet e jetës dhe tё vdekjes dhe me aftësinë për t’i zotёruar të dyja. Enciklopedia e përshkruan akrepin...

Rakip Suli 1 vit në drejtimin e Kamzës, deputeti Hysko: Bashkia një institucion i...

Ka kaluar një vit prej momentit kur Bashkia Kamëz kaloi në drejtimin e kryetari Rakip Suli. Një mesazh urimi nuk ka munguar nga Elio...

BSH: Kredia për shtëpi në trend rritje

Kredia për blerje banese në lekë ka shënuar rritje të lehtë në mujin qershor të këtij viti, pas një tkurrje në periudhëm mars-maj për...

SHBA/ Dështojnë bisedimet për fondet, republikanët i propozojnë presidentit Trump një urdhër ekzekutiv

Republikanët dhe Demokratët në Uashington nuk i kanë dhënë dot zgjidhje ngërçit për sigurimin e fondeve jetike të asistencës financiare nga Covid-19. Presidenti Donald...

Konfirmohen 152 raste të reja me coronavirusi në Greqi në 24 orët e fundit,...

Autoritetet greke konfirmuan sot 152 raste të reja me koronavirus në Greqi, nga të cilat 22 u zbuluan pas kontrolleve në pikat kufitare të...

Korçë/ “Markata e shijes”, 95% e produkteve bujqësore prodhime të këtij qyteti

95% e fruta perimeve që shiten në markatet e qytetit të Korçës, janë prodhime nga zonat e bashkisë Korçë. Bashkia Korçë, bën të ditur se,...

Lajm i mirë nga Italia/ Vetëm 347 raste të reja me COVID-19 në 24...

Bien infektimet me koronavirus në Itali. Në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, janë regjistruar 347 raste të reja,...

Bashkëshortet më të mira, i përkasin këtyre tre shenjave të zodiakut

Gaforrja Ndjenjat e femrës së lindur në këtë shenjë janë të fuqishme dhe intensive, ajo vërtet dashuron. Ajo dëshiron që të gjithë përreth saj të...

Zyrtare, Tirana rinovon kontratën me Idriz Bathën

Ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm të sezonit, titullarë i padiskutushëm por dhe një nga lojtarët pa kontratë. Tirana dhe Idriz Batha gjejnë gjuhën...