20.10.2020 10:30
Home Lajme

Lajme

Taskforca antiCovid/ AKU 270 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin

Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit kanë kryer gjatë ditës së sotme 270 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin edhe si pjesë...

“Çdokush duhet të krenohet me të”, ish-deputetja serbe habit me deklaratën e papritur për...

Ish-deputetja serbe, Rada Trajkoviç i ka habitur të gjithë së fundmi me një reagim për këngëtaren shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Përmes një...

Juventusi e fillon me fitore Ligën e Kampionëve

Juventusi e ka nisur mirë Ligën e Kampionëve ku e ka mposhtur me rezultat 0-2 në Kievë, Dinamo Kievin. Morata ishte yll i kësaj...

Bukureshti mbyll shkollat për shkak të rasteve të shumta me Covid-19

Bukureshti mbylli shkollat ​​të martën, duke kaluar në mësimin online për të paktën dy javët e ardhshme, pasi kryeqyteti regjistroi më shumë se tre...

Izolimi i kontakteve, OBSH: Ja si ndërpritet zinxhiri i infektimeve me Covid

Me mbërritjen e valës së dytë të pandemisë së koronavirusit dhe shtimit të numrit të rasteve të reja të infektuarve në Evropë dhe SHBA,...

Shkencëtari i NASA: Jemi duke zbuluar jetë në mars, por bota nuk është e...

Teksa ne tokësorët e vegjël mësojmë gjithnjë e më shumë për universin dhe mund të jemi në prag të zbulimeve të mëdha për planetin...

Vuçiq: Sërish zgjedhje në Serbi më 2022

Qeveria e re e Serbisë do të ketë një mandat të kufizuar, jo më gjatë se deri më 3 prill të vitit 2022, kur...

Informacion i plotë: Ç’po ndodh me Covid 19 sot në botë, 20 tetor 2020

MBRETËRIA E BASHKUAR – Mbretëria e Bashkuar – shteti më i goditur evropian gjatë pandemisë Covid-19 me gati 44,000 humbje jete , tani po...

​Dy skuadra të mëdha italiane e duan Maurizio Sarrin

Dy skuadra të mëdha italiane e duan Maurizio SarrinTrajnerin italian shumë shpejt mund ta shikojmë në stolin e një skuadre, pasi në adresë të...

Çfarë parashikojnë yjet/ Horoskopi, 21 tetor 2020

Dashi Marrëdhëniet tuaja nuk duken të tensionuara me nisjen e javës së re dhe kjo është diçka e mirë, por nëse doni që gjërat...