06.06.2020 07:24
Home Kryesoret

Kryesoret

Kosova heq vetëizolimin për personat që vijnë nga Shqipëria

Ministri Zemaj ka prezantuar vendimet e reja kundër COIVD-19. Ai ka bërë të ditur se nga e hëna do të largohet tërësisht kufizimi i...

Destinacione shqiptare / Lumi i Gashit, pasuria shqiptare në UNESCO

Një ndër vendet më të vecanta dhe më pak të paeksploruara në Shqipëri është padyshim Lumi i Gashit. I ndodhur në Qarkun e Kukësit,...

Nga e hëna publikohen emrat, Drejtoresha e Tatimeve sqaron si do merret paga e...

Drejtoresha e Tatimeve Delina Ibrahimaj ka sqaruar sot në një bisedë nëpërmjet ‘skype’ se si do të përfitohet paga e luftës për punonjësit për...

Garancia Sovrane 1, Denaj: 700 biznese aplikuan për një vlerë kreditimi në rreth 7,3...

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj vijoi sot në turin e komunikimeve të drejtpërdrejta, në një nga bizneset e hoteleri – turizmit në...

Pakti për Reformën Zgjedhore, Rama: Nuk ishte humbje për PD-në

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për marrëveshjen e reformës zgjedhore. "Padyshim që s'jam dakord me ata që thonë se marrëveshja e re me LB...

Epsteinët e Amerikës

“Historia e shëmtuar e Jeffrey Epstein është pasqyra e një shoqërie ku pabarazitë sociale janë të thella, drejtësia nuk funksionon dhe bota e informacionit...

Efektet e pandemisë, baristët robotë në kore

“Shikoje këtë kub akulli, të cilin do ta kthej në sferë. Po filloj!”… Me një jelek të qepur me porosi te stilisti dhe me...

Covid 19 vazhdon të na surprizojë

Shumë njerëz presin rezultatet e të dhënave nga komuna e Vo ',në Padova të Italisë ku duket se janë bërë tre zbulime.Pas tamponit të...

Shijak, nis sot dëmshpërblimi i familjeve të prekura nga tërmeti, ja procedura

Nga sot nis dëmshpërblimi i familjeve të prekura nga tërmeti për riparimin e banesave të tyre në Shijak. Në një intervistë për tirananews.al, Kryetari...

Ligji i ri Zgjedhor i hap rrugën aplikimit të votës së emigrantëve

Nga Damian Gjiknuri Kam ndjekur me vëmendje reagimet publike rreth çështjes së votës së emigrantëve. Fatkeqësisht, retorika politike rreth dy-tre çështjeve të tjera të reformës...