01.12.2021 01:49
Home Kryesoret

Kryesoret

Sassoli: BE pa Shqipërinë e Ballkanin Perëndimor, ka një boshllëk të madh

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, u takua sot në Bruksel me Presidentin e Parlamentit Evropian, z. David Maria Sassoli. Vizita e znj. Nikolla...

ARRSH aksion për mbylljen e hyrje-daljeve të rrezikshme në aksin Tiranë Durrës, bizneset kundërshtojnë:...

Bizneset në aksin Tiranë-Durrës kanë kundërshtuar sot aksionin e Autoritetit Rrugor Shqiptar (ARRSH) për mbylljen e hyrje-daljeve të rrezikshme. Në këtë aks janë 300...

Manja: Njësia Antikorrupsionit në fokus investigimin e dhënien e lejeve të ndërtimit në ...

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja komunikim këtë të mërkurë ka bërë publik dhe rastet që janë marrë në shqyrtim deri më tani nga Njësia...

OBSH: Numri i viktima nga Covid-19 është ulur me 10% këtë javë

Pothuajse 3.8 milionë njerëz në mbarë botën u infektuan me Covid-19 javën që kaloi dhe më shumë se 47 mijë persona ndërruan jetë. Lajmi...

2 mijë pemë të tjera i shtohen Parkut të Liqenit në Paskuqan

2 mijë pemë të tjera i janë shtuar Parkut të Liqenit në Paskuqan, falë edhe kontributit të qytetarëve. Lajmin e bëri të ditur sot...

Xhaçka: Ballkani Perëndimor të përfshihet në konceptin strategjik të NATO-s

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në takimin e Këshillit të Atlantikut të Veriut (NAC), në format të ministrave...

Borë dhe ngrica/ ARRSH jep detaje për situatën e rrugëve në vendin tonë: Qarkullimi...

Vendi ynë ditët e fundit është përfshirë nga moti i keq dhe me reshje shiu e bore në të gjithë vendin. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka...

Manastirliu publikon apelin e pacientëve të shtruar në Spitalin Infektiv: Të gjithë pa përjashtim...

Tiranë, 1 Dhjetor – Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka publikuar apelin e disa qytetarëve të shtruar në spitalin Infektiv për...

Pas Valbonës, Rama poston një tjetër foto magjike me dëborë: Dhjetor të paqtë

Teksa ditën e djeshme postoi disa pamje magjike nga Valbona e mbuluar me dëborë, kryeministri Edi Rama, mëngjesin e sotëm është ndalur sërish tek...

“S’ka arsye për t’u shqetësuar”/ Shefi i BioNTech jep lajmin e mirë: Vaksina Pfizer...

Vaksina e krijuar për COVID-19 nga BioNTech dhe Pfizer ka të ngjarë të ofrojë mbrojtje të fortë kundër çdo sëmundjeje të rëndë nga varianti...