27.09.2020 06:39
Home Ide Kendveshtrim

Kendveshtrim

Analiza/ Dëshmorët e gjallë dhe dëshmorët e vdekur

Nga Endri Kajsiu/ Po të mos ishte për shiun e dendur sot, moti ishte pothuajse i njëjtë. Të dyja ditë të zymta, pa diell, ku...

Udhëkryqi strategjik i votës në Mal të Zi

Nga Flogert Muça/ Zgjedhjet e 30 gushtit në Mal të Zi kanë një rëndësi të jashtëzakonshme për rajonin e Ballkanit dhe shqiptarët atje. Kjo...

Ndërmjetësi Edi Rama dhe autogolat e opozitës në ‘Bjellorusi’

Nga Flogert Muça/ Ngjarjet e fundit në Bjellorusi, janë kthyer në temë dite në mediat ndërkombëtare, por kanë marrë vëmendje edhe në Shqipëri për shkak...

Një ‘Pesë qershor Plus’ që përfaqëson të gjitha palët

Nga Endri Kajsiu/ Marreveshja e 5 qershorit mes Partise Socialiste dhe Partise Demokratike, risolli opoziten jashteparlamentare ne shinat e normalitetit, pas nje periudhe te tensionuar...

Kur Ilir Meta flet për mbajtje fjale

Nga Skënder Minxhozi Presidenti foli më në fund për ndryshimet kushtetuese në lidhje me zgjedhjet. Ai evokoi vitin 2008 kur PS e PD ndryshuan ligjin...

Vala e dytë mund të quhet ‘Lulivirus’

Nga Flogert Muça/ Lulzim Basha për fat të keq është kryetari që nuk di të ndërtojë kauza. Pafuqia dhe padija e tij për të bërë...

Mesazhet e ambasadores Kim, për kundërshtarët e reformës në drejtësi

Nga Flogert Muça/ Ambasadorja e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim, ka dhënë ditën e sotme të parën intervistë që pas ardhjes së saj në...

Dërgoni Saliun e Petritin të punojnë në spitale si mjekë, pastaj flisni për Qazimin

Nga Flogert Muça/ Ka disa njerëz ky vend, që nuk duan kurrë në botë të shohin që vendi i tyre të ketë një imazh pozitiv...

Katër arsyet e lëshimit të lidershipit të opozitës nga Lulzim Basha

Nga Flogert Muça/ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, sot praktikisht ka 'dekretuar' Ilir Metën si kryetar opozite duke e trajtuar veten dhe militantët e...

Destabiliteti, rruga e Ilir Metës për të penguar ardhjen e 1.15 miliardëve të Rindërtimit

Nga Flogert Muça/ Ilir Meta ditën e sotme ka dalë në një konferencë për mediat duke intensifikuar luftën e tij ndaj reformës në drejtësi. Duke...