08.08.2020 07:52
Home INTERVISTA

INTERVISTA

Perspektiva e brezit të ri për të ndërtuar një të ardhme më të mirë

Anke Petersen, menaxhere e Projektit “Zhvillimi i Qendrueshëm Rural” që financohet nga Qeveria Gjermane dhe zbatohet në vendin tonë nga GIZ në bashkëpunim me...

Drejtori i DPSHTRR, Gonxhe: Nuk mund përdoret Covid për të zgjidhur probleme të vjetra

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe ishte i ftuar në studion e A2 Business Week ku foli rreth situatës së...

Anisa Markarian, portreti i ‘huaj’ në filmat shqiptar

Sa me endje e ndiqja dikur! S’di pse kishte një ndjesi si prej një bote të huaj..një ballë i gjerë, sy të mëdhenj dhe...

Nga Rudina te kujtimi i veçantë i babait, flet Hajdari Junior

Azem Hajdari flet për herë të parë në një intervistë ekskluzive për Abc News mbi jetën, politikën, familjen dhe kujtimin për të atin të...

Rikthehet Aida Shtino, gazetarja rrëfen ç’ka ndodhur

Prej shumë vitesh Aida Shtino i mungon ekranit. Moderatorja që pas mbylljes së emisionit “Njerëz të humbur” iu dedikua politikës, duke zgjedhur një profil...

Rama i nxjerr sekretet Metës: Aleanca për Teatrin do të bëhet partia jote e...

Kryeministri Edi Rama i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në News 24 sqaroi pse qeveria e tij u tërhoq nga premtimi i...

Rama flet nga salla e re e Teatrit të Operas: Teatri Kombëtar duhej shembur...

Kryeministri Edi Rama po jep një intervistë aspak të zakontë për emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24. Gazetari Balla po e interviston...

Artan Imami i gëzuar: Shqipëria me teatrin e parë të shekullit të XXI, më...

-“Më në fund, Shqipëria do të ndërtojë teatrin e parë të shekullit të XXI”, shprehet për ATSH, aktori i mirënjohur Artan Imami. Në një...

‘Ka shumë nga ata që nuk e duan reformën në drejtësi’

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ishte e drejtpërdrejtë dhe e vendosur lidhur me qëndrimin e SHBA për reformën në drejtësi, por nuk hezitoi të shprehte...

Nuk është 18 maji: ISHP tregon kur do të ndodhë hapja përfundimtare e Shqipërisë

Shqipëria ka shënuar një tjetër fazë të hapjes, ndërkohë që numri i zonave të kuqe është reduktuar. Në një lidhje në emisionin “Opinion”, shefja e...