30.11.2021 02:18
Home Ide Faqe 3

Ide

Fshati ynë s’ka budallenj

Komandant na dogji malli!

Nëna ime Terezë

Foltorja zbulon dobësinë e Lulit, jo forcën e Doktorit

Nga Skënder Minxhozi/ Ka një valë lajkatimesh hipokrite e habie të stisur mes përkrahësve të Sali Berishës, për përhapjen e shpejtë dhe suksesin e nismës...

Një përdhunues i shkëlqyer

Mero Baze/ Prej vitit 1991 kur mori drejtimin e Partisë Demokratike, Sali Berisha ka mbetur besnik I kulturës politike të mospranimit të asnjë pale...

Letra e Gary Kokalarit, goditja fatale për Foltoren e Berishës në SHBA

Nga Ylli Pata/ Aktivizimi i Evi Kokalarit, një veprimtare e një prej seksioneve të Partisë Republikane në SHBA, apo edhe e disa ish-zyrtarëve të...

Për ata që tallen me ndjenjat kombëtare

Nga Artur Ajazi/ Festat e 28 dhe 29 Nëntorit, ka mbi 30 vjet,që janë bërë shkak i talljes së qëllimshme që yshten nga persona që...

Mesazhet e fshehura të Berishës me “Foltoren në SHBA”

Nga Ylli Pata Pas shpalljes së Sali Berishës se do të zhvillojë një foltore në SHBA, konkretisht në një nga hotelet luksoze të New Yersey-t,...

Beteja për drejtimin e PD-së, 10 avantazhet dhe disavantazhet e Berishës dhe Bashës

Nga Roland Qafoku Dilemat e dhjetorit të Bashës apo Berishës? Një parashikim kush do të fitojë, mbështetur në pikat e forta dhe të dobëta të...

Berisha po reagon si njeri i pasur, kundër SHBA

Nga Mero Baze Një nga përgjigjet që mund të merrni përse Sali Berisha është në listë të zezë së SHBA, familjarisht mes të tjerash si...

Të gjithë kundër Berishës, por akoma me mendt e tij! Basha & CO festojnë...

Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në nder të festës së Pavarësisë dhe Çlirimit. Kryetari i PD vuri një kurorë me lule...

Reforma territoriale: Një ushtrim i vështirë!

Kohët e fundit ka dalë në evidencë dhe po artikulohet dita ditës nevoja për një reformë territoriale, që synon një ndarje të re administrative....

Koha që vjen, është koha e shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor

“Koha që vjen, është koha e shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor”, kështu është shprehur Avokati Spartak Ngjela në kuadër të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë....