28.11.2021 09:38
Home Ide Opinione

Opinione

Gjylja e madhe plasi…..

Dy Kongrese 300 pare

Berisha po reagon si njeri i pasur, kundër SHBA

Nga Mero Baze Një nga përgjigjet që mund të merrni përse Sali Berisha është në listë të zezë së SHBA, familjarisht mes të tjerash si...

Të gjithë kundër Berishës, por akoma me mendt e tij! Basha & CO festojnë...

Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në nder të festës së Pavarësisë dhe Çlirimit. Kryetari i PD vuri një kurorë me lule...

Reforma territoriale: Një ushtrim i vështirë!

Kohët e fundit ka dalë në evidencë dhe po artikulohet dita ditës nevoja për një reformë territoriale, që synon një ndarje të re administrative....

Koha që vjen, është koha e shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor

“Koha që vjen, është koha e shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor”, kështu është shprehur Avokati Spartak Ngjela në kuadër të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë....

Koha për një socializëm të ri ekonomik 2, fondi publik i investimeve

Nga Alqi Bllako / Sot, një qytetar në Shqipëri i ka të kufizuara mundësitë e investimit sa i përket kursimeve personale. Ai mund të zgjedhë...

Emigrantët si një armë për shantazh dhe destabilitet

Nga Alfredo Luís Somoza, “Huffington Post Italia” Migrimet njerëzore datojnë që në kohët e lashta, kur Homo Sapiens nisi të zhvendosej nga Afrika Lindore për...

Gjarpërinjtë me kostume

Nga Dr. Minella Aleksi Në zyrat e atyre që e deklaruan Dr. Berishën “Non grata” një fjalë e urtë qarkullon: Mos shpreso të jesh në...

Dilemat që nuk zgjidh 11 dhjetori

Nga Alban Daci/ Në një vend demokratik, një, dy apo disa persona kanë të drejtën e tyre të mblidhen ku të duan, në formë paqësore,...

Pse Berisha flet përditë për vdekjen e tij?

Nga Mero Baze/ Në më pak se një orë, pasi deklaroi nga “Foltorja” e Kurbinit se do të ishte në tribunë deri 95 vjeç,...

Berisha, një aksident nga i cili shpëtuan edhe ata që nuk ishin në makinë

Nga Lorenc Vangjeli/ Ndodh ndonjëherë që ka më shumë rëndësi si tregohet një ngjarje sesa si ka ndodhur vetë ngjarja. Rreth 30 vjet më...