20.04.2021 03:34
Home Ide

Ide

Tre Bashë, një Ramë

Lulzim, të mungon oferta!

Cubat dhe lëtyrat e kësaj fushate

Nga Artur Ajazi/ Kjo fushatë, fatmirësisht tanimë e ka përcaktuar fundin e tranzicionit të trishtë politik në Shqipëri. E atij tranzicioni, që veshi me...

S’ka pse burgoset Ndriçim Jonuzi?

Nga Frrok Çupi/ Të gjithë janë vënë në ndjekje të Ndriçim Jonuzit; ndërsa ky është kthyer në asgjësues të ‘familjes’ së vet politike. Ndriçimi...

Argument/ Kina po intensifikon fazën e tretë të mohimit të saj të gj enocidit

Nga Fred Hiatt/ Në fillim, kur disa gazetarë të guximshëm në Radio Free Asia filluan të paralajmëronin botën për ngjarjet e tm errshme që...

Një sherr parkimi riktheu në taban Lulzim Bashën

Nga Skënder Minxhozi/ E patë Lulzim Bashën mbrëmë në Kavajë? Mbajti një miting të improvizuar në mes të shiut të natës, duke akuzuar Edi...

ANALIZA/ Ne mund të largohemi nga Afganistani, por nuk duhet të harrojmë aleatët tanë

Nga Phil Caruso/ Të mërkurën e kaluar, Presidenti Biden njoftoi një tërheqje të plotë të forcave u shtarake amerikane nga Afganistani deri më 11...

‘Kthesa drejt fitores’, me gjak dhe kërkim arkivolesh

Nga Ylli Pata/ Rendja me egërsi nga Lulzim Basha, Grida Duma, Dash Shehi, e më pas Ilir Meta, të politizojnë ngjarjen e Kavajës, nuk...

Sondazhi i fundit garanton maxhorancën

Nga Plator Nesturi/ Me ligjin e ri të zgjedhjeve ka një për publikimin e sondazheve deri në disa ditë para votimeve. Kështu Instituti Piepoli...

Opinion/ Putin sapo i lejoi vetes të sundojë deri në vitin 2036, por duhet...

Nga Vladimir Kara-Murza/ Këtë muaj, Vladimir Putin - tashmë udhëheqësi më jetëgjatë i Kremlinit që nga di ktatori sovjetik Joseph Stalin - nënshkroi një...

Po të ishte për zgjedhjet, Komiteti duhej të mbyllte kufirin me Kosovën dhe të...

Nga Mero Baze Nga Mero Baze Komiteti i Ekspertëve urdhëroi kufizime dy javore të kufirit me Greqinë dhe Maqedoninë e Veriut, pas situatës së rënduar në...

Tetë vitet e Lulit në opozitë dhe tetë javët në fushatë!

Nga ALfred peza/ Lulzim Basha po i fyen inteligjencën votuesve shqiptarë, duke besuar se ata do ta vlerësojnë atë, vetëm për këto tetë javët e...