29.09.2020 02:40

Rajoni

Erdogan: Turqia është një vend mesdhetar, ne nuk jemi mysafirë por pronarë

“Turqia është një vend mesdhetar. Ne nuk jemi mysafirë, por pronarë” Kështu është shprehur presidenti turk Rexhep Taip Erdogan gjatë një konference, duke shtuar se...

Studimi i ri nga Italia/ Nëse vaksinohemi kundër gripit, mund të shënohen më pak...

Cila është marrëdhënia midis vaksinimit nga gripit dhe Sars-Cov-2? Një studim i ri i kryer nga qendra e kardiologjisë Monzino në Itali zbulon se në...

​Hapja e kufijve pa kushte, pritet vendimi i Qeverisë së Maqedonisë Veriore

Komisioni i Sëmundjeve Infektive i rekomandon Qeverisë heqjen e PCR testit negativ të obligueshëm për të hyrë në Maqedoni të Veriut. Rekomandimi i tyre...

Lëkundet sërish Greqia, ja ku ishte epiqendra e tërmetit të fortë

Vazhdojnë lëkundjet e tërmetit në zonën e Halkidhikisë. Pas atyre të djeshme një termet tjetër 4.7 Rihter është regjistruar në orën 7:12 sot në mëngjes...

Zaev prezanton pakon e katërt financiare: Para për rroga, ushqime falas dhe fundjava pa...

Më shumë se 20 minuta foli për 31 masa të reja që janë pjesë e paketës së katërt të ndihmës financiare. Vlera këtij pakëti...

Ministri maqedonas: Vendet e rajonit synojnë hapjen e përnjëhershme të kufijve

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe ka thënë se shtetet e rajonit synojnë hapje të përnjëhershme të kufijve dhe heqjen e...

Shqiptarët do të jenë në ‘Jugosllavinë e katërt’, Albin Kurti bën deklaratën e fortë

Kurti ka bërë një deklaratë të tillë gjatë mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të VV-së, të mbajtur online, ku nënvizoi se Kosova është e...

Mali i Zi regjistron 116 raste të reja me koronavirus

Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik kanë përfunduar analizën PCR të 545 mostrave për koronavirusin. Një total prej 116 rastesh të reja pozitive të...

Konfirmohen 218 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Greqi

Institucionet helene njoftuan sot 218 raste të reja të koronavirusit në vend, 39 nga të cilat janë të lidhur me grupe të njohura dhe...

Video, ja momenti kur Greqia preket nga tërmeti

Në orët e para të ditës së sotme Greqia u lëkund nga një tjetër tërmet me magnitudë 5.2 të shkallës riter. Epiqendra ishte 22...