30.10.2020 04:49
Home Bota Rajoni Faqe 11

Rajoni

Rekord infektimesh në Greqi, ja cilat qytete hyjnë sot në karantinë

Selaniku, Larisa dhe Rodhopin do të hyjnë në karantinë pas rasteve të shtuara me Covid-19. Burime për Top Channel bëjnë me dije se nga...

Shifra rekord edhe në Greqi, ja sa raste të reja dhe humbje jete në...

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik EODY njoftoi sot për një rritje të re shpërthyese të rasteve të koronavirusit në vend. Në mënyrë të veçantë,...

Shifra rekord në Itali, ja sa raste të reja dhe humbje jete në 24...

24 orët e fundit kanë shënuar shifra alarmante nga koronavirusi në Itali, ku autoritet italiane kanë njoftuar se kanë ndërruar jetë edhe 205 persona...

Nesër në Bruksel takimi i radhës Kosovë-Serbi

Në Bruksel nesër do të diskutohet për zgjidhjen e pretendimeve financiare dhe çështjet e pronës mes Kosovës dhe Serbisë. “Me ftesë të Emisarit Special të...

Maqedonia e Veriut rrit kapacitetet e testimeve ndaj COVID-19, do të realizojë 150 më...

Maqedonia e Veriut ka vendosur të rrisë kapacitetet e testimeve për të zbuluar sa më shpejt rastet e infektimeve me COVID-19. Vendi fqinj muajt...

Shifra të larta në Maqedoninë e Veriut: 635 raste të reja dhe 15 humbje...

Shifra të larta me Covid-19 janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërkohë të infektuar të rinj janë 635 persona....

Rriten infektimet në Itali, rreth 22 mijë raste të reja dhe 221 humbje jete

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar 21,994 raste të reja me Covid, nga 174,398 teste të bëra. Gjithashtu autoritetet shëndetësore italiane...

Maqedoni e Veriut, ministri Spasovski pozitiv ndaj COVID-19

Ministri i Punëve të Brendshme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski bëri të ditur se është pozitiv ndaj koronavirusit të ri (COVID-19)....

Serie A merr vendimin për stadiumet

Në Itali pritej që numri i tifozëve në stadiume të rritej deri në masën 30%, por shtimi i infektimeve me Covid-19 ka bërë që...

Italia, partner kryesor tregtar/ Gati 46 % e eksporteve shqiptare drejt vendit fqinj

Në nëntëmujorin e 2020-s eksportet e mallrave arritën vlerën 195 miliardë lekë, ndërsa INSTAT bën të ditur se partneri kryesor tregtar për këtë periudhë...