01.12.2021 10:13
Home Bota Rajoni

Rajoni

COVID-19/ Mitsotakis: Vaksinimi i mbi 60-vjeçarëve i detyrueshëm

Vaksinimi kundër COVID-19 do të bëhet i detyrueshëm për të gjithë qytetarët e moshës mbi 60 vjeç, njoftoi sot kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, gjatë...

7 humbje jete nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Ja sa raste të reja...

Në 24 orët e fundit, Maqedonia e Veriut ka regjistruar 460 raste të reja me Covid-19 nga 2424 teste të kryera. Gjithësej janë shënuar...

Vajza e ish-deputetit në gjendje të rëndë pas infektimit me Covid, detyrohet të bëjë...

Vajza e ish-deputetit të PASOK-ut grek Stathis Koutmeridis, Parthena po trajtohet në gjendje kritike për jetën për shkak të COVID. Virgin Koutmeridou me profesion juriste,...

Covid-19/ Ja bilanci i 24 orëve të fundit në Greqi

Gjatë 24 orëve të fundit shteti ynë fqinj, Greqia ka regjistruar 6677 raste të reja me Covid-19, duke e çuar në total numrin e...

Presidenti slloven- Vjosa Osmanit: “Open Balkan”, iniciativë elegante për rregullimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Dialogu Kosovë Serbi dhe iniciativa për Ballkanin e Hapur ishin temat kryesore të diskutimeve ndërmjet presidentit Slloven Borut Paho dhe presidentes së Kosovës Vjosa...

Kosovë/ Bien ndjeshëm rastet, 2 të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët...

Në 24 orët e fundit në Kosovë numri i infektimeve ka rënë ndjeshëm. Mësohet se janë regjistruar vetëm dy raste me COVID, ndërsa fatmirësisht...

COVID-19 në Greqi, 3.823 të infektuar dhe 96 humbje jete gjatë 24 orëve të...

Ministria e Shëndetësisë në Greqi ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje. Sipas mediave të huaja, numri i personave të infektuar në 24...

Asnjë humbje jete dhe gjashtë raste të reja me Covid në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë vik timë nga Covid-19, ndërsa janë raportuar 6 raste të reja. Në total...

Valle, kostume popullore dhe piktura në sheshe, Prishtina ‘vishet’ kuqezi në Ditën e Pavarësisë...

Prishtina në ditën e pavarësisë së Shqipërisë u "vesh" kuqezi! Me veshje popullore edhe valle, kanë festuar qytetarët e Prishtinës festuan bashkë me ne ditën...

LSDM pranon dorëheqjen e Zaev nga drejtimi i partisë, më 12 dhjetor mbahen zgjedhjet...

Lidhja Social Demokrate në mbledhjen e sotme ka shpallur zgjedhjet e brendshme partiake. Sipas zëdhënëses së partisë Bogdanka Kuzevska, procedura për zgjedhje fillon që...