28.11.2021 09:55
Home Bota

Bota

Varianti i ri, ministrat e shëndetësisë në G7 mbledhje urgjente të hënën

Ministrat e shëndetësisë të G7 do të mbajnë një takim urgjent të hënën për të diskutuar rreth variantit Omicron të koronavirusit. G7 përbëhet nga...

Varianti i ri i COVID, Izraeli ndalon udhëtarët që të hyjnë në vend

Izraeli do të ndalojë të huajt që të hyjnë në vend për 14 ditë dhe do të gjurmojë rastet për të ndaluar përhapjen e...

PAQE NË LONDËR | Jorginho vendos Chelsea-United: gafë dhe penallti. Misteri “Ronaldo”

Nuk ka fitues në supersfidën mes Chelsea dhe Manchester United por “Djajtë” i bëjnë një nder kushërinjve të City-t duke qenë se tashmë renditja...

Britania masa për variantin e ri të Covid / Johnson: 10 dite izolim për...

Varianti i ri i koronavirusit “Omicron”, po përhapet me shpejtësi në botë, ndërsa shumë vende kanë vendosur masa të ashpra për udhëtimet nga Afrika,...

Ky futbollist është tmerri i Milanit: 10 gola ndaj kuqezinjve dhe 4 asist! Trajneri:...

Domenico Berardi ndizet kundër Milanit. Në fakt, e thonë shifrat, pasi kuqezinjtë janë skuadra e parë kundër së cilës sulmuesi kalabrez ka shënuar 10...

Bota ndalon udhëtimet nga frika e Omicronit

Shumë qeveri kanë vendosur kufizime në udhëtimet nga vendet e Afrikës Jugore për të frenuar përhapjen e një varianti të ri dhe potencialisht më...

Twitter përgaditet për veçori të reja, përfshihet “dislike”

Twitter për iOS tani po përgatitet të lansojë një veçori të re që ringjall diçka që YouTube sapo hoqi: mospëlqimin (dislike). Me këtë, Twitter...

COVID-19 në Greqi, 3.823 të infektuar dhe 96 humbje jete gjatë 24 orëve të...

Ministria e Shëndetësisë në Greqi ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje. Sipas mediave të huaja, numri i personave të infektuar në 24...

Asnjë humbje jete dhe gjashtë raste të reja me Covid në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë vik timë nga Covid-19, ndërsa janë raportuar 6 raste të reja. Në total...

Macron: Mbështetje të plotë Shqipërisë

Me rastin e Festës së Pavarësisë së Shqipërisë, Presidenti Ilir Meta ka marrë mesazh urimi nga Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella dhe Presidenti i...