03.08.2020 10:54

Rajoni

Fluturimet drejt Greqisë, shteti helen merr vendimin

Autoriteti i Aviacionit Civil grek njoftoi zëvendësimin e direktivës së 1 Gushtit lidhur me fluturimet ajrore drejt dhe nga Shqipëria dhe Maqedonia Veriore. Sipas...

Zhvillimet e fundit nga Shkupi, ja dy partitë e mëdha që synojnë formimin e...

Parlamenti i ri i Maqedonisë së Veriut pritet të mblidhet më 4 gusht, ndërsa nuk është bërë ende asgjë zyrtare lidhur me përpjekjet për...

Maqedonia e Veriut, çfarë do të marrin partitë shqiptare?

Negociatat për formimin e qeverisë së re nw Maqedoni do të fillojnë nga 4 gushti. Në këtë ditë është caktuar mbajtja e seancës konstituive...

Shërohet nga Covid-19 kryetari i LDK-së, ​Isa Mustafa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka njoftuar se ka rezultuar negativ, pas përballjes me Covid-19. Mustafa ka falënderuar për mbështetje shumë nga...

Kosova në listën e kuqe/ Nga java e ardhshme qytetarët që kthehen në Gjermani...

Ambasada e Kosovës në Gjermani u ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë kaluar apo po kalojnë pushimet në Kosovë që t’i kenë...

Spasovski: Pres së shpejti të formohet Qeveria, nuk ka zgjedhje të reja

Kryeministri dhe nënkryetar i LSDM-së, Oliver Spasovski pret që së shpejti të formohet Qeveria e re nga LSDM-ja. Ai i vlerëson si të pabaza...

Situatë alarmante në Kosovë/ Ndërrojnë jetë nga koronavirusi 15 pacientë, 226 raste të reja

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vde kur 15 persona, si pasojë e infektimit me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka...

Hoti: Përballja me pandeminë “mision kombëtar”

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e...

BE: Marrëveshja Kosovë-Serbi, pas pajtimit për të gjitha çështjet

Bashkimi Evropian tha se marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë do të arrihet pasi të gjitha palët të pajtohen për të gjitha çështjet e pazgjidhura...

Kosova nuk ndryshon qëndrim për Shengenin Ballkanik, kryeministri Hoti: Pro vetëm për bashkëpunimin ekonomik

Ka mjaftuar njoftimi i kryeministrit Avdullah Hoti se ka marrë pjesë në samitin virtual të partneritetit të vendeve të Ballkanit Perëndimor që të nisin...