30.11.2020 09:20

Rajoni

COVID-19 – Italia ndalon festimet e Vitit të Ri në ambientet e jashtme

Italianët do të duhet ta festojnë Vitin e Ri në ambiente të mbyllura, paralajmëroi sot ministri për Çështjet Rajonale, Francesco Boccia, ndërsa përjashtoi lehtësime...

COVID-19/ Në Greqi, 2.013 raste të reja dhe 101 humbje jete gjatë 24 orët...

Në shtetin fqinj Greqinë rastet me COVID-19 nuk dinë të ndalet, gjatë ditës së sotme janë shënuar 2.013 raste të reja dhe 101 vik...

Autoritetet në Maqedoni: Nuk ka nevojë për orë policore, gjendja me COVID-19 po stabilizohet

Shifrat shpresëdhënëse të muajit të fundit tregojnë se beteja e mjekëve dhe pacientëve po avancon ndaj virusit COVID-19. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot...

Greqi, deputetët mjekë lënë Parlamentin dhe rikthehen në detyrë

Më shumë se 20 mjekë grekë, që shërbejnë gjithashtu si deputetë, u zotuan sot të punonin në spitale, për të lehtësuar sadopak ngarkesën e...

Brukseli s’e pranon/ “Dialogu nuk është bllokuar”

Kosova dhe Serbia zyrtarisht janë të përfshira në procesin e dialogut për normalizimin e raporteve, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, por takimi në nivel...

Negociatat për Shkupin/ Amerika e zhgënjyer me vendimin e Bullgarisë

Shtetet e Bashkuara janë të zhgënjyera me bllokadën që Bullgaria po i bën integrimit evropian të Maqedonisë së Veriut deklaroi ambasadorja e SHBA-së në...

​Covid 19/ Mali i Zi vendos orën policore

Trupi Kombëtar i Koordinimit për Sëmundjet Infektive të Malit të Zi vendosi një ndalim të daljes nga ora 19:00 deri në 05:00 të mëngjesit....

​Mali i Zi është i treti në botë për nga numri i të infektuarve...

Sipas të dhënave nga faqja Worldometers, Mali i Zi është në vendin e tretë në botë në numrin e rasteve të koronavirusit për një...

Kryeministri Rama flet me lavde për Gjermaninë: Ka pasur gjithmonë suksesin e skuadrës, me...

"Gjermania ka një shpirt skuadre dhe yjet e saj i vë në krye që të shkëlqejnë gjithmonë kudo ashti si në futboll". Me konsideratë...

​Tatimi i dyfishtë, qeveria e Kosovës miraton nisjen e negociatave me Malin e Zi

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës u bë e ditur se brenda periudhës korrik-shtator 2020, programi kombëtar për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit...