20.10.2020 02:40
Home Bota Rajoni Faqe 12

Rajoni

Coronavirusi: Maqedonia e Veriut paralajmëron masa të reja kufizuese

Maqedonia e Veriut pritet të aplikojë masa të reja kufizuese pas rritjes së numrit të të infektuarve nga koronavirusi i ri, që shkakon sëmundjen...

Rritja agresive e Covid në Ballkan: Mali i Zi në krye të listës: Ja...

Nuk ndalet ofensiva agresive e koronavirusit në Ballkan. Fqinji ynë veriut, Mali i Zi, i cili në fillimet e Pandemisë ishte në nivelet më...

Italia ashpërson masat ndaj koronavirusit

Italia do t’i ashpërsojë masat kundër koronavirusit, pas rritjes së numrit të rasteve të reja. Në një adresim televiziv, të dielën mbrëma, kryeministri Giuseppe...

Maqedonia shifra tragjike: Dhjetë të vdekur dhe 428 raste të reja me Covid

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, të dielën ka njoftuar për dhjetë të vdekur dhe 428 të infektuar me koronavirusin e ri, ndërkohë...

Poloni, qeveria merr vendimin për covid 19

Qeveria polake ka vendosur kufizime të reja në vend, të cilat hynë sot në fuqi, në mënyrë që, sipas saj, ”të shpëtojë shëndetin dhe...

Baba për herë të parë, zbulohet emri që ‘Ezel’ i vendos të bijës

Aktori shumë i njohur për publikun shqiptar nga roli i “Ezelit”, Kenan Imirzalioglu do të bëhet shumë shpejt baba për herë të parë. Bashkëshortja...

LOMBARDI – Mbyllen baret dhe restorantet për shkak të COVID-19

Lombardia, rajoni italian më i prekur nga vala e dytë e COVID-19, mbyll që nga sot të gjitha baret dhe restorantet duke nisur nga...

Në 24 orë në Itali mijëra raste të reja

Italia ka regjistruar 10,010 infeksione të reja në 24 orë duke shënuar një rek ord të ri që nga përhapja e virusit, 13% nga...

Itali, me mijëra raste të reja vetëm në 24 orët e fundit

Italia si të gjithë vendet në botë ka pësuar një rritje të rasteve me COVID-19. Në 24 orët e fundit në shtetin fqinj janë...

Deputetët me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, Zaev: Kuvendi mund të kalojë onlinë

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut mund të ndërmarrë një masë ekstreme për të mbajtur seancat online për shkak të disa deputetëve me COVID_19. Kryeministri Zoran...