20.09.2020 01:36
Home Bota Rajoni

Rajoni

Lëkundje tërmeti në Greqi, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.3 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë vetëm pak minuta më parë. Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi...

Erdogan: Disa shtete po përpiqen të pengojnë zgjimin tonë shekullor

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se “Po përpiqen ta pengojnë zgjimin tonë shekullor duke e bërë Turqinë që të luftojë përsëri...

Kufiri detar, Dendias: Zgjerimi me 12 milje, e drejtë ndërkombëtare

Pas debatit të madh që krijoi deklarata e Athinës zyrtare për zgjerim me 12 milje në ujërat territoriale me Shqipërinë, ka ardhur sërish një...

Cakaj: Mbështetje për të filluar puna për hapjen e librarisë me literaturë në gjuhën...

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se Qeveria e Shqipërisë ka...

Ja cili është kushti i vetëm që kërkon ky shtet i rëndësishëm europian, gati...

Spanja është e gatshme të njohë shtetin e pavarur të Kosovës, por vetëm nëse arrihet një marrëveshje me Serbinë. Kjo është deklarata zyrtare e...

Greqia tronditet nga TËRMETI, ja sa ishte magnituda që shkaktoi lëkundje të fuqishme

Një tërmet me magnitudë 5.7 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë vetëm pak minuta më parë. Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 24...

Cakaj në Shkup, takime me Grubin dhe Dimitrov: Bashkëpunim politik për procesin e anëtarësimit...

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë qëndrimit në Shkup, u takua edhe me dy Zëvendëskryeministrat e Maqedonisë së...

Kur do ta njohë Kosovën?! Përgjigjet Madridi zyrtar: Vetëm nëse arrihet marrëveshja me …

Spanja do të ishte e përgatitur të njihte Kosovën, nëse zgjidhte një marrëveshje me Serbinë, ka thënë Madridi zyrtar, në sinjalin e parë pozitiv...

Nuk ka qetësi për Italinë/ Rriten sërish rastet e reja me koronavirus, publikohen shifrat...

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 13 vik tima nga koronavirusi (dje ishin...

A po ndërmjetëson Rama një “ar mëpushim” mes Greqisë dhe Turqisë?

Vizita në rezidencën verore të Presidentit Erdogan dhe menjëherë pas saj darka me Kryeministrin Mitzotaqis, e kanë vendosur kryeministrin Rama në qendër të një...