BULLGARI – Zaharieva: Shtyrja e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë, do ishte gabim i madh

Bullgaria beson se shtyrja e fillimit të bisedimeve të anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Republikën e Maqedonisë së Veriut do të ishte një gabim i vërtetë dhe do të destabilizonte rajonin, deklaroi ministrja e Jashtme bullgare, Ekaterina Zaharieva, gjatë një interviste për televizionin kombëtar bullgar, pak orë para seancës së Këshillit Europian. Zaharieva … Continue reading BULLGARI – Zaharieva: Shtyrja e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë, do ishte gabim i madh