Erion Braçe ka reaguar menjëherë sapo Report TV zbardhi me video e dëshmi se Ymer e Erjon Çela babë e bir u goditën me shufra hekuri nga protestuesit e mbrëmshëm dhe jo nga policia siç pretendon Berisha përmes një postimi në Facebook.

Siç u pa nga pamjet e Report TV, Erjon Çela është protagonist i një përplasje mes protestuesve të dh.unshëm. Në konflikt duket edhe babai i tij, Ymer Çela. Në atë moment, protestuesit që ndoqën Bashën për tek parlamenti i sulen grupit të Çelës dhe e qëllojnë me shufra hekuri në kokë.

Postimi i plotë i Erjon Braçes

Plasi, shkumëzon,

gënjen, kërcënon, vdiq

krimineli për

një të vdekur në protesta!

Ka qysh prej 21 Janarit që

mendon veç për një të vdekur

I duhet të na i faturojë ne,

Partisë Socialiste, të barazohet e të rikthehet edhe një herë në pushtet!

Dje, pas protestës së kriminelëve të dhunshëm,

sovrane të Partisë që e komandon me sy mbyllur,

tha se një qytetar në protestë ishte qëlluar me

plumb dhe e shpalli hero.

Në fakt, policia, ka që prej 2013-tës që,

del ne proteste pa arme zjarri,

e dokumenton kete para protestes-ne reparte, pastaj ne vendsherbim-dokumenton me pamje filmike kete fakt, ne fund pas protestes serish ne reparte!

Ne fakt, qytetarit te cilit ju sherbye ne cast nga urgjenca e me pas mjeket tek Trauma, ishte plagosur nga copat e kapsolleve te krimineleve sovrane te Partise ne proteste;

Te gjithe mund te genjejne por grafia jooo!

Sot, duke marre edhe publikisht komanden ne parti-Lyrzimi ka ikur,

permbyti facebook me,

foto te dy qytetareve te tjere,

plagosur dje ne proteste;

Edhe sot, kercenoi me kanunin e tij

Edi Ramen dhe Sander Lleshajn,

“Personalisht”-tha.

Por Report Tv, sic ne 21 Janar,

dokumenton edhe nje here se,

te dy shtetasit jane sulmuar me shufra hekuri nga kriminelet sovrane te Partise ne proteste.

Ja fotot, shihini!

Tani, une nuk di cdo beje

Edi Rama e Sander Lleshaj por,

publikimet e rreme te

Kriminelit 30 Vjecar,

jane prove e qarte e perpjekjes se tij per te fshehur krimin,

plagosjen e rende te dy shtetasve ne proteste nga agresore te identifikuar,

si perhere penguar Drejtesine!

Kjo eshte veper penale,

eshte krim i perseritur!

Nuk di cdo beje edhe Prokuroria;

Por ky krim-si plagosja dhe,

perpjekja per te fshehur krimin,

(penguar drejtesine te bej detyren)

adresuar ate tek njerez pa faj-Rama e Lleshaj,

duhen hetuar, gjykuar e ndeshkuar sic ligji thote.

Nuk eshte Fake Neës, eshte krim penal!

Ta nisim keshtu #DrejtesineeBarabarteper te cilen Lyrzim Basha po lufton!/l.m