Lideri demokrat Lulzim Basha bëri sot disa premtime ‘elektorale’ duke deklaruar se në 6 mujorin e parë të qeverisjes së PD paga minimale e punonjësve do të rritet në 300 euro ndërsa në katër vitet e para të qeverisjes ajo do të bëhet 400 euro. Premtimet e Bashës kanë sjellë reagime të shumta. Njëri prej të cilëve është një kritik i njohur i liderit demokrat, Edvin Kulluri, ish-anëtar i këshillit kombëtar të PD-së, që me ironi komenton premtimet e Bashës.

“Sapo te behem kryeminister do vendos pagen minimale 637 euro! Do shkaterroj oligarket(sapo tu marr dhe pak leke baxhanaku), do bej autostraden Selanik-Milano, do rris cmimin e kungullit me 85 dollare kg dhe do ul cmimin e naftes me 12 leke litrin! Si do arrij keto do pyesin njerezit?