Kryetari i PD-së, Lulzim Basha thotë se vendimi për të mos hapur negociatat ishte i pritshëm, por nuk është ajo që selia blu ka dëshiruar. Ai shprehet se PD-ja punoi fort për të bindur gjermanët.

“Nuk është ajo që kemi dëshiruar, por do të ishte gënjeshtër nëse do të thonim se nuk e prisnim. PD-ja dhe unë personalisht kemi punuar fort për të bindur miqtë tanë gjermanë të Merkel për ta transformuar ‘JO’-në e tyre.

Dëshironim të kishim një rezultat ndryshe, por nuk prisnim më mirë se ajo që Bundestagu vendosi, pra një PO të prerë, arsyet janë të qarta” tha ai.

LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

Gepostet von Lulzim Basha am Freitag, 18. Oktober 2019