Barcelona dhe Liverpooli do të jenë rivalë sonte në kuadër të gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve, megjithatë dy nga lojtarët e katalonasve e kanë Liverpoolin më shumë sesa vetëm rival, pasi që kanë luajtur aty gjatë karrierës.

Philippe Coutinho dhe Luis Suarez nuk janë të vetmit lojtarët që në rezymetë e tyre e kanë edhe Liverpoolin edhe Barcelonën. Më poshtë mund t’i shikoni fotografitë e shtatë lojtarëve që kanë luajtur për të dy skuadrat, transmeton Gazeta Express.

Jari Litmanen- Barcelona: 1998-2001; Liverpool: 2001-03 Boudewijn “Bolo” Zenden- Barcelona: 1998-2001; Liverpool: 2005-08

Pepe Reina- Barcelona: 2000-02; Liverpool: 2005-13 Luis García- Barcelona: 2003-04; Liverpool: 2004-07 Javier Mascherano Barcelona: 2010-18; Liverpool: 2007-10 Luis Suárez- Barcelona: 2014- ; Liverpool: 2011-14 Philippe Coutinho- Barcelona: 2018- ; Liverpool: 2013-18