Pas takimit qe pati me kater anetaret e Komisionit te Venecias, mberritur ne tirane me nje axhende prej 9 takimesh, kreu i grupit parlamentar Taulant Balla ka shkruar ne Twitter se i eshte mirenjohes per gatishmerine qe kane per te dhene mendimin e tyre ne Parlamentin e Shqiperise, pas raportit qe do hartojne.

“Mirënjohës @Komisionit te Venecias për gatishmërinë për të dhënë mendimin e tyre në Parlamentin shqiptar. Një procedurë hetimi për Presidentin po vijon për dyshimet e shkeljes së rëndë dhe arbitrare të Kushtetutës”, shkruan Balla ne Twitter.