Ervin Salianji, demokrati qe ka dorezuar mandatin e deputetit ka shkuar mëngjesin e sotëm në Prokurorinë e Tiranës, ku është thirrur në cilësinë e të pandehurit për dosjen “Babale”, nga dy prokurorët e çështjes, Genci Qano dhe Kol Hysenaj. Kujtojme se gjykata ka urdhëruar organin e akuzës që brenda datës 20 mars të përfundojë hetimet për çështjen ndaj deputetit të PD-së, Ervin Salianji.

Nderkohe qe per kete ceshtje në hetim jane edhe Albert Veliu i njohur si Babalja, personi që imitoi zërin e Agron Xhafës, Fredi Alizoti dhe gazetari Jetmir Olldashi. Pas daljes nga prokuroria, Salianji tha se nuk eshte bere asnje hetim. “Nuk ka pasur asnje hetim per te akuzuarit. Une u mora si i pandehur se denoncova nje traf. ikant”- tha Salianji.