Babai i këngëtarit Stesi, Sali Lushaj ka ngushëlluar familjen e e grabitësit Admir Murataj i cili u vra gjatë super aksionit ku u vodhën 10 milionë euro në aeroportin e Rinasit.

Vëllai i viktimës, Ilir Murataj ka njoftuar njoftuar miqtë dhe të afërmit për orarin dhe vendin e varrimit.

Në postimin e tij ka komentuar ish-truproja i Sali Berishës, Sali Lushaj.

Ai ka shkruar:

Ngushëllimet e mia për familjen tuaj të nderuar. Zoti ju forcoftë.

Grabitja në Rinas ka vënë në pikëpyetje të madhe sigurinë në vend, ndërsa ka sjellë edhe përplasje mes qeverisë dhe TIA-s.

Kryeministri Edi Rama pas kësaj ngjarjeje ka lokalizuar Forcat e Armatosura në aeroport, për të ruajtur sigurinë.