30.10.2020 04:38
Home Autorët Posts by RedaksiaLexo

RedaksiaLexo

17512 POSTIME 0 KOMENTE

Analiza/ Teza qesharake se partitë e reja po i krijon qeveria

Nga Alfred Peza Një nga tezat që po qarkullon më shumë këto ditë, në lidhje me fenomenin e krijimit të partive të reja politike nga...

Menaxhimi i qëndrueshëm i tokës bujqësore/ Buxheti për vitin 2021 rritet me 33%

Projektbuxheti i vitit 2021 adreson rritje të fondeve me 33% për menaxhimin e qëndrueshëm të tokës bujqësore. Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, bën...

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 21 fluturime të konfirmuara për ditën e premte

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, njoftoi sot për 21 fluturime të konfirmuara për ditën e premte, datë 30 tetor. Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) u...

Fotot / Veliaj: Avni Mula, një nga pasuritë më të mëdha njerëzore dhe artistike...

“Një nga pasuritë më të mëdha njerëzore dhe artistike të kombit tone”. Kështu e cilëson Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj artistin e madh Avni...

Rrëzimi i dekretit të presidentit për ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Flet Spiropali: Keqardhje për...

Në seancën plenare të kësaj të enjteje, parlamenti rrëzoi me 96 vota pro dekretin e presidentit në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kjo...

Nga Meta e Tabaku te Basha, Veliaj mesazh VIP-ave të “Sami Frashërit”: “Nuk i...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zbuloi ditën e sotme disa nga personazhet e njohur të politikës që kanë studiuar tek “Sami Frashëri”...

LAJM I FUNDIT/ Ndërron jetë në moshën 92-vjeçare Avni Mula, Inva: Babai fluturoi në...

Lajm i hidhur vjen nga familja Mula. Tentori i njohur, këngëtari, Avni Mula ka ndërruar jetë sot në moshën 92-vjecare. Lajmin e ka dhënë...

Pandemia e COVID-19, OBSH: Izolimet kombëtare duhet të jenë opsioni i fundit

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Evropë deklaroi se izolimet kombëtare duhet të trajtohen si një “opsion i fundit” në luftimin e pandemisë. Organizata tha...

Rrjeti antikorrupsion në administratë/ Gjonaj: Kemi përthithur kandidaturat më të mira

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj siguroi sot se “jemi angazhuar tërësisht për të pasur struktura të qëndrueshme dhe të dedikuara në luftën kundër korrupsionit...

Mitsotakis: Masa shtesë për frenimin e valës së dytë të COVID-19

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis tha sot se masat shtesë për të përmbajtur valën e dytë të pandemisë së COVID-19 në Greqi do të njoftohen...