26.09.2020 01:57
Home Autorët Posts by RedaksiaLexo

RedaksiaLexo

16831 POSTIME 0 KOMENTE

Në shërbim të pacientëve me COVID-19, Rama urim kryeinfermieres Ana për ditëlindje

Kryeministri Edi Rama uroi sot kryeinfermieren e Spitalit Infektiv, Ana Luca, e cila feston ditëlindjen e saj duke shërbyer pranë pacientëve me COVID-19. “Në këtë...

Tatimi progresiv mbi të ardhurat vlen, premtimet Lulit si film bardh e zi

Zv.kryeministri Erion Braçe ka publikuar një status në llogarinë e tij të ‘instagram’ ku përshëndet vendimin e qeverisë për zerimin e tatimit mbi fitimin...

Vidal tek Interi me tatuazhin e Juves në lëkurë

Ekziston një rregull i pashkruar, i cili është bërë i shkruar në rrjetet sociale vitet e fundit. Kur një lojtar kalon te një rival,...

Mjeku shqiptar në Itali: Vala e dytë shpërthen kur ulet vigjilenca dhe nuk zbatohen...

Mjeku shqiptar që punon në spitalin e Lodit në Itali, Alban Beltoja, foli në një lidhje me “Skype” për News24 lidhur me situatën e...

Përpjekja për të vendosur në hartën turistike qytezën mesjetare të Sardës

E ngritur mbi një kodër në ishullin e Shurdhahut – i krijuar nga ndërtimi i rezervuarit të HEC-it të Vaut të Dejës, qyteza mesjetare...

Rama: Falë ndryshimeve ligjore, shërbimi veterinar ka hyrë në një fazë reformimi

Kryeministri Rama bën të ditur se falë ndryshimeve ligjore, shërbimi veterinar ka hyrë në një fazë reformimi dhe po hapen vazhdimisht vende të reja...

Shenjat më intuitive të horoskopit

Intuita është mbase emocioni më i lidhur me astrologjinë dhe spiritualitetin. Përtej pesë shqisave tona të shijes, prekjes, nuhatjes, shikimit dhe dëgjimit, shumë prej...

Reshjet, ARRSH: Në të gjitha rrugët kombëtare qarkullimi vazhdon normalisht

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar se shiu i dendur ka përshkuar vendin gjatë natës së djeshme, por pa krijuar probleme në rrugët kombëtare. ARRSH...

Vaksina e gripit, Manastirliu: Doza për fëmijët dhe për grupet e rrezikuara

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka vizituar qendrën shëndetësore nr.3 në Tiranë ku sipas saj, programi i vaksinimit është përmbushur në...

Duka: Presidentët do votojnë Edi Ramën po na bëri ligjin

Presidenti i FSHF-së Armand Duka doli sot në një konferencë për shtyp, ku iu dha përgjigje pyetjeve në lidhje me bojkotin e kampionatit dhe...