16.07.2020 03:29
Home Autorët Posts by RedaksiaLexo

RedaksiaLexo

14118 POSTIME 0 KOMENTE

Kiara Tito dhe Butrint Imeri kalojnë pushimet bashkë

Prej kohësh në media është përfolur për një lidhje dashurie mes këngëtarit Butrint Imeri dhe moderatores Kiara Tito. Ata janë fotografuar shpesh në shoqërinë...

Task-Forca antiCOVID intensifikon kontrollet në terren, mbi 1400 inspektime 24 orët e fundit

Gjatë kësaj periudhe janë kryer mbi 113 mijë inspektime dhe monitorime Forca anti-COVID ka vijuar punën në terren me masa të shtuara për kontrollin...

Bashkia Klos fton turistë vendas dhe të huaj për të vizituar peizazhet e mrekullueshme...

Bashkia Klos fton turistë vendas dhe të huaj të vizitojnë Klosin, qytetin vendosur mes malesh buzë lumit Mat që ofron një bukuri të rrallë...

SHBA ndërmerr masa kundër TikTok, pritet shqyrtimi i projektligjit për ndalimin e aplikacionit

Një komitet i Senatit të SHBA-së ka të ngjarë të votojë javën e ardhshme për një projektligj të paraqitur nga senatori republikan, Josh Hawley,...

Italia do të mbyllë kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi

Italia njoftoi se do të mbyllë kufijtë e saj për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, në vazhdën e përpjekjeve për të frenuar një...

Ministri spanjoll: Tifozët nuk mund të kthehen në stadiume as për sezonin e ri

Ministri i Shëndetësisë i Spanjës, Santiago Illa, thotë se ai nuk mendon se tifozët do të kenë mundësi të kthehen në ndeshjet e futbollit...

Ups! Meshkujt e këtyre shenjave të horoskopit janë më të prirur drejt tradhtisë

Disa prej shenjave të horoskopit janë më pak besnike në dashuri dhe kësaj here e kemi fjalën për gjininë mashkullore. Më poshtë po jua tregojmë: Shigjetari Është...

Punimet në rrugën Kardhiq – Delvinë, distanca Tiranë-Sarandë vetëm 3 orë (FOTOT)

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot se punimet në aksin rrugor Kardhiq-Delvinë Loti 4 po vijojnë me ritme të larta. Sipas ARRSH-së, aktualisht ka përfunduar...

7500 familje në Durrës përfitojnë nga granti i rindërtimit/ Shtyhet deri në fund të...

Të gjithë banorët e qytetit të Durrësit që janë përfitues të grantit për rindërtimin e banesave të tyre, të dëmtuar nga tërmeti i 26...

Sa kohë pa e parë! Sa shumë qenka rritur vogëlushja e Kledi Kadiut, Lea!

Katër vite më parë balerini i njohur shqiptar i cili prej kohësh jeton në Itali, Kledi Kadiu, u bë baba për herë të parë....