06.08.2020 11:12
Home Autorët Posts by RedaksiaLexo

RedaksiaLexo

14813 POSTIME 0 KOMENTE

Një tjetër deputet në Kosovë preket nga koronavirusi, shtrohet në spital

Edhe një deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Bëhet fjalë për Ardian Shalën, që është edhe kryetar i degës së...

Marrëveshja me Caritas/ Rikonstruksion dhe rindërtim për 100 banesa, mbështetje financiare për 334 familje

Qeveria shqiptare nënshkroi sot marrëveshjen për grantin e rindërtimit me Caritas Albania, që do të financojë 152.7 milionë lekë. Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben...

Për Shqipërinë do të nisë epoka e re, post Sali Berisha!

Nga Alfred Peza Dalja e Sali Berishës nga skena politike shqiptare këtë radhë, duket se është objektivi i vetëm madhor i Lulzim Bashës. Realizimi do...

Zjarri në fasoneri në Skrapar, OSHEE: Flakët kanë dëmtuar kabllot e fiderëve në dalje...

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë sot pasdite në një fasoneri në Corovodë të Skraparit. OSHEE njofton se si pasojë, ka pësuar dëmtime...

Mali i Zi bën të detyrueshëm testin për COVID-19 për qytetarët e 6 vendeve

Qeveria e Malit të Zi ka njoftuar se Kosova, Shqipëria, Bosnje dhe Hercegovina, Izraeli, Libani dhe Singapori, janë në listën “e verdhë” të rrezikshmërisë...

Sevilla “surprizon” Romën, Leverkusen dominon ndaj Rengers, përcaktohen dhe dy çerekfinaliste

Interit, Manchester United, Copenhagen dhe Shakhtar Donetsk iu shtua edhe Sevilla e Bayern Leverkusen në çerekfinalet e “Uefa Europa League”. Në 19:00 u luajtën dy...

​Italia do të sjellë ekipin mjekësor-ushtarak në mbështetje të Kosovës kundër Covid-19

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Luigi Di Maio, sot pati një telefonatë të frytshme me ministren e Punëve të Jashtme të Kosovës,...

Donald Trump, urdhër ekzekutiv për blerjen e ilaçeve nga firmat amerikane

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv të enjten që kërkon nga qeveria që ajo të blejë ilaçe “thelbësore” nga firmat...

Fati yt sot, Horoskopi 7 gusht 2020

Dashi Pavarësisht ndonjë debati familjar dhe ndonjë problemi të vogël bashkëpunimi, për shkak se ju doni të bëni diçka dhe partneri nuk është dakord, dita...

Janar-Korrik 2020/ DPSHTRR rekord: Shërbim 1,167,796 qytetarë/subjekteve

Edhe pse në kohë pandemie, duket se DPSHTRR ka kryer një punë të shkëlqyer. 1,167,796 qytetarë kanë marrë shërbime gjatë periudhës Janar-Korrik 2020! Lajmin...