21.09.2020 01:51
Home Autorët Posts by RedaksiaLexo

RedaksiaLexo

16748 POSTIME 0 KOMENTE

Viti i ri akademik rinis në nëntor, skenarët që do të ndiqen për zhvillimin...

Në javën e parë të nëntorit do të rinisë viti i ri akademik. Studentët do të rifillojnë mësimin, edhe pse ende po diskutohet nëse...

Ky është dallimi ndërmjet COVID-19, gripit dhe ftohjes së zakonshme

Sezoni i gripit është i paparashikueshëm për çdo vit dhe varet nga faktorë të tillë si numri i njerëzve që marrin vaksinën dhe ndeshja...

Top-15 skuadrat më të vlefshme në botë, kryeson Liverpooli

Është publikuar së fundit renditja e top-15 klubeve të futbollist më të vlefshme në botë nga “Transfermaket” dhe “Givemesport”, përcjellë KosovaPress. Është skuadra e...

Do të jetë një djalë apo vajzë? Çifti simpatik i ‘shobizz-it’ shqiptar në pritje...

Elita dhe Gjiko janë zyrtarisht në pritje të fëmijës së dytë dhe këtë e kanë pranuar sot. Ata kanë publikuar një video ku zbulohet...

Pse hoqi dorë Ilir Meta nga mosprekja e 5 Qershorit?

Nga Mero Baze Ilir Meta imitoi pikë më pikë Lulzim Bashën e muajve të verës. Pasi u arrit marrëveshja e 5 Qershorit, me ndërmjetësinë e...

Listat që i hapën 100% derën problemeve opozitare!

Nga Alfred Peza/ Nëse ka një moment politik që zbuloi gjithçka fshihej pas fasadës së unitetit opozitar, ai lidhet me formulën e propozuar sëfundi nga...

Shtatori me diell/ Turistë të huaj vijojnë të pushojnë buzë Adriatikut

Shtatori plot diell tërheq në plazhet e Adriatikut jo vetëm pushuesit ditorë, po dhe mjaft turistë të huaj që kanë mbërritur në mënyrë të...

Horoskopi ditor për nesër, e hënë 21 shtator 2020

Dashi Ditë pozitive për dashurinë. Nëse doni të takoni njerëz ose të shoqëroheni me ta, kjo është koha e duhur. Sa i përket punës, mundësi...

Diaz vlerëson Ibren, ka një koment dhe për numrin “10”

Brahim Diaz mbetet me këmbë në tokë dhe tregon se nuk është aspak në presion prej faktit se do të mbajë numrin 10. Ai...

Shenjat astrologjike që ia vlen t’i kesh në krah

Gaforrja. Personat e kësaj shenje janë ata që shprehen më shumë nga të gjithë. Të ndjeshëm dhe tejet të dashur, gaforret janë gati të...