06.07.2020 11:35
Home Autorët Posts by RedaksiaLexo

RedaksiaLexo

13980 POSTIME 0 KOMENTE

Real Madridi nuk ka dy futbollistë shumë të rëndësishëm për ndeshjen e ardhshme

Sergio Ramos dhe Dani Carvajal janë pezulluar shkaku i kartonëve dhe, si pasojë, nuk do të jenë në gjendje t’i ndihmojnë Real Madridit në...

Njerëz me dy fytyra, ja shenjat e horoskopit që mashtrojnë hapur

Sinqeriteti është një vlerë që vlerësohet gjithnjë e më shumë nga shoqëria. Rrjetet sociale janë shumë të dobishme, por gjithashtu kanë promovuar një botë...

Pasi kaluan fundjavën të “ndarë”/ Pas postimit të Arbanës, Eduarti i bën dedikimin e...

Çifti i njour i showbizzit Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj, dyshja më e daashur për publikun shqiptar këtë fundjave siç duket e kanë kaluar...

Meteorologu tregon: Ja kur rikthehen temperaturat e larta

Meteorogolu Akil Osmani nga Meteoalb ka qenë në një lidhje direkte me emisionin “Ditë e Re” në RTV Ora. Ai ka treguar si do...

“Në mal e në borë…”, Xhaçka publikon videon operacionet e shpëtimit me helikopter

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka shpërndarë një video në rrjetet sociale ku shihen ekipet e Forcës Ajrore gjatë aksioneve për të shpëtuar njerëz...

Çfarë është remdesiviri?

Në muajt e fundit është shkruar shumë për remdesivirin, një ilaç antiviral, që duket se ka efekte të dobishme te pacentët me COVID-19, të...

Florjan Binaj acarohet me ndjekësit dhe publikon testin: Kërkojini llogari vetes, jo të tjerëve

Infektimi me koronavirus i aktorit të humorit Florjan Binaj bëri bujë të madhe mediatike muajin e kaluar. Ai u karantinua në shtëpi për 14...

Si të largoni yndyrën nga flokët

Yndyra e flokëve mund të jetë një problem i madh nëse nuk tregohet kujdesi i duhur. Shumë individë pavarësisht maskave dhe produkteve të ndryshme...

Presidenti i Barcelonës e tregon të ardhmen e Messit

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka folur rreth thashethemeve për të ardhmen e Lionel Messit, duke këmbëngulur se superylli argjentinas do të mbetet...

MSH: 71 raste të reja me COVID, 45 të shëruar

Trendi i shtuar i rasteve të konfirmuara me Covid19 ka vijuar dhe gjatë javës që lamë pas, por njëkohësisht epidemia ka paraqitur një numër...