30.11.2020 08:28
Home Autorët Posts by lexo.al media

lexo.al media

16459 POSTIME 0 KOMENTE

Sinjale të mira vijnë edhe nga Greqia, bie numri i humbjeve të jetëve nga...

Kurba e vd ekj eve nga Covid-19 në Greqia ka nisur rënien. Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e Shëndetësisë në shtetin fqinj, që...

Ish-pacienti me COVID-19 rrëfen eksperiencën tek ”Shefqet Ndroqi”: Në fillim isha skeptik, por…

Një ish-pacient me COVID-19, Maksim Ylli nga Korça ka rrëfyer eksperiencën e tij me kushtet spitalore dhe trajtimin tek ”Shefqet Ndroqi”. Në videon e...

COVID 19/ Gjermania ndërpret ndihmat për ndërmarrjet e vogla

Qeveria gjermane ka njoftuar ndërprerjen e ndihmës aktuale për sipërmarrjet e vogla për shkak të humbjeve të shkaktuara nga masat kundër përhapjes së koronavirusit....

Si po menaxhohet mbyllja e dytë e pandemisë

Silvia Turin, Corriere della Sera Si është e mundur që bllokimi i dytë duket se po funksionon më mirë se bllokimi i parë? Pra...

Presidenti Macron nuk do të jetë “vasal” i SHBA, por Europa mendon ndryshe

Në shumë kryeqytete europiane, fitorja e Joe Biden është mirëpritur me një psherëtimë lehtësimi pas katër viteve përplasjesh me Presidentin Donald Trump. Por krahas...

E fundit/ Kryeministri i Kroacisë infektohet me koronavirus

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plankoviç është infektuar me koronavirusin e ri dhe ndodhet në vetizolim. “Me rekomandimin e një epidemiologu, Plenkoviç kreu një ri-test...

U largua papritur nga një takim me Presidentin Trump, ligjvënësi i Pensilvanisë del i...

Një senator i shtetit të Pensilvanisë u largua papritur nga një takim me Presidentin Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë pasi u informua se...

Shkeli rregullat anti-Covid, ja gjoba e majme që mori Rita Ora për veprimin e...

Duket se 30-vjetori i ka hapur disa probleme Rita Orës e cila përveçse është përballur me një lumë kritikash nga fansat, ka marrë edhe...

Ndryshon numri i mandateve: Tre qarqet që humbasin dhe fitojnë deputetë. Ndarja sipas qarqeve

Qarku i Dibrës dhe i Gjirokastrës do të kenë një mandat më pak në Kuvendin e Shqipërisë. Bazuar në të dhënat e Gjendjes Civile,...

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare fiton betejën ndaj COVID-19: Koha për t’u kthyer!

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla ka mposhtur COVID-19 dhe tashmë është shëruar plotësisht për t’u rikthyer në fushën e lojës. Talenti i Romës pati një...