Përveç ndeshjeve të Premierligës, që do të zhvillohen disa gjatë ditës së shtune, një tjetër sfidë për tifozë do të zhvillohet nga ora 18:05. Atletico Madrid dhe Juventus do t’i matin forcat para startit të sezonit në La Liga e Serie A.

Kjo ndeshje është me tipare miqësore, por do të jetë më shumë se një miqësore, pas asaj që ndodhi mes tyre në Champions League. Se kjo nuk mund të llogaritet një ndeshje miqsore, sidomos për Atleticon, u vërtetua në sfidën kundër Real Madridi, ku ekipi i Diego Simeones fitoi 7-3.

Formacionet e mundshme: