Mbeten ende edhe disa ditë nga gushti edhe surpriza e presin një nga shenjat e Horoskopit. Astrologia Meri Shehu, thotë se shenja e Demit do të jetë ajo që do të favorizohet ditët e fundit të muajit. Sipas saj, Demat do të marrin një surprizë të bukur. Horoskopi i publikuar në Facebook nga Meri Shehu:

Dashi- Largimi nga dita nuk do jetë kaq i vështirë pasi jeni akoma nën ndikime të forta pozitive. Mund të realizoni një takim të rëndësishëm në jetën personale dhe punë.

Demi- Surprizat e kësaj vere nuk kanë mbaruar madje tani do përjetoni një surprize shume të bukur në jetën tuaj personale apo një aprovim në punë.

Binjakët- Jo gjithçka ka humbur ne një çështje familjare pritet një rregullim apo një mbarësi e cila ju sjell stabilitet. Do keni një takim në një rreth familjar te rëndesishëm.

Gaforrja- Do jeni me tone më të qeta dhe më praktik në menyrën se si do i trajtoni planet jo me me zhurmë dhe me njerëz që vetëm shkatonin shoë por me figura më konkrete.

Luani- Është dita e fundit ku mund te merrni një vendim apo te shprehni një deshirë megjithëse keni hezituar deri tani. Mos humbni kohë të kapni mundesitë.

Virgjëresha- Aferdita është futur në shenjen tuaj por mbart akoma shkëlqimin dhe ndriçimin e Luanit. Kjo do të thotë që merrni gjerat me dëshire pasion dhe jo vëtem me hezitime.

Peshorja- Sot jeni ne një moment ku vera ju thërret akoma për një zhytje ne ujërat verore. Kapini shanset dhe mos mendoni se ditët e bukura tashme duhen mbushur vetëm me pune.

Akrepi- Mund te perçoni sot akoma ndjenjë pasion dhe ndriçim ne planet tuaja duke bere një njohje të re apo një aventurë dhe pse jo një ndryshim.

Shigjetari- Fillimi i mbare gjysme e punës. Kjo do jete motoja juaj sot ku në asnjë moment nuk duhet te rsini me ankth përgjegjesinë e detyrimeve apo te një pune.

Bricjapi- Sot duhet te shikoni anën e ndritshme të gjerave duke i dhënë vetes mundësi të vazhdojë më tej me plane udhëtime apo takime konkrete. Një shans i dyte në jetën personale nuk përjashtohet.

Ujori- Ata që ju kanë kundërshtuar tashmë do ta ndjejnë mungesën tuaj dhe do përpiqen t’ju ofrojnë mundësi apo dhurata kryesisht ne çift . Nëse jeni ndjere te përjashtuar tashme do rifuteni me fuqi.

Peshqit- Sot fillon një periudhe ku do ndjeheni se keni nevojë te plotësoheni ne fushën e ndjenjave apo ne partneritete. Vera mbaroi dhe tashme ju duhen njërez qe ju kethejnë sigurinë.