Ndryshime në formacionet e Kosovës dhe Anglisë për ndeshjen e fundit në grupin A kualifikues që do të zhvillohet në Fadil Vokrri.

Trajneri Bernard Challandes ka aktivizuar që nga fillimi Dresevic në rolin e shkatërruesit edhe pse është një mbrojtës, ndërkohë te tre luanët risitë janë të shumta ku spikasin emra të tillë si Mings, Rice apo edhe Hudson-Odoi.

Formacionet zyrtare:

Kosova: Muric, Hadërgjonaj, Aliti, Rrahmani, Vojvoda, Dresevic, Berisha, Kololli, Celina, Rashica, Nuhiu.

Anglia: Pope, Aleksander-Arnold, Chilwell, Rice, Maguire, Mings, Winks, Chamberlain, Hudson-Odoi, Sterling, Kane.