Në transmetimet live ndodhin incidente të papritura dhe një i tillë i ka ndodhur moderatores, Alketa Vejsiut teksa drejtonte live emisionin “Në kurthin e Piter Pan”.

Alketa ishte veshur me pantallona të bardha e një këmishë rozë. Mirëpo gjatë transmetimit, kopsa e këmishës iu zbërthye duke i treguar reçipetat siç mund ta shihni në fotot e mëposhtme.