Mesi dhe Ronaldo janë duke rivalizuar prej gati 1 dekade, për “Topin e Artë”, teksa të shumtë janë tifozët që simpatizojnë njërin apo tjetrin, por ka dhe nga ata që i simpatizojnë të dy.

Rasti konkret është ai i modeles Tereza Kalman. Bukuroshja se ksi e cila numëron plot 213 mijë fansa në rrjetin social “Instagram”, është një fanse e madhe e futbollit.

Tereza pëlqen jashtë mase dy yjet e këtij sporti Lionel Mesin dhe Kristiano Ronaldo dhe ndjek të gjitha ndeshjet e Barcelonës dhe Juventusit për të parë pikërisht su lmuesin argjentinas dhe atë luzitan./panoramasport