Edhe Tottenham është vënë në gjurmët e Jesse Lingard. Sipas shtypit anglez, Antonio Conte duket se është i interesuar për anglezin e Manchester United, por do të kërkojë ta marrë vetëm në verë, kur kontrata e tij me Djajtë e Kuq do të ketë skaduar.

8 ndeshje, 2 gola dhe 1 asist për 28-vjeçarin në këtë sezon.