Yjet kanë bindjen se secila shenjë e horoskopit arrin përputhshmërinë maksimale në një romancë me një tjetër shenjë specifike.

Njihuni me çiftet perfekte sipas zodiakut…

Dashi– Shpirti juaj binjak i përket shenjës së Binjakëve. Për një person si ju, i cili i do sfidat dhe aventurat, është shumë stimuluese që të ketë një person kameleonik dhe të paparashikueshëm siç janë Binjakët. Kureshtja e tij dhe pasioni juaj së bashku formojnë një përzierje shpërthyese, nga të cilat asnjë nga ju nuk mund të bëjë pa to. Një Binjak nuk mund të mërzitet me ju, me ato kthesa të vazhdueshme që ngjyrosin ditët e dashurisë dhe lumturisë. Seksi është dinamik!

Demi – Shpirti juaj binjak i përket shenjës së Gaforres. Të dyja këto shenja i japin një vlerë të madhe familjes dhe preferojnë një mënyrë jetese të rehatshme. Gaforret e dinë se si të respektojnë kohën dhe hapësirat tuaja dhe me ju në krah ato ndihen të sigurt duke gjetur më në fund ekuilibrin emocional. Demi nga ana e tij gjen te Gaforrja të gjithë butësinë dhe ngrohtësinë që janë të nevojshme për ta mbajtur zjarrin e pasionit të gjallë. Nën çarçafë ju nuk njihni kufij, duke lënë mënjanë çdo formë të vogël të përtacisë.

Binjakët – Shpirti juaj binjak i përket Shenjës së Peshores. Ju jeni të dy shenja të ajrit dhe ndani një vizion shumë të lehtë të dashurisë, në çdo aspekt të saj. Peshorja arrin të përshtatet edhe me disa prej mënyrave tuaja të të bërit despotikë. Përveç një tërheqjeje të fortë fizike, ju bashkon edhe një marrëveshje fantastike mendore që inkurajon dialogun dhe ju lejon të bëni pa treguar gënjeshtrat e zakonshme. Ata të dy pëlqejnë të bisedojnë edhe nën çarçafë.

Gaforrja – Shpirti juaj binjak i takon Shenjës së Virgjëreshës. Ju jeni njerëz shumë të ndryshëm: ju doni të përkëdheleni, Virgjëresha në vend të kësaj bën shumë përpjekje për të treguar dashuri dhe butësi. Ju kompletoheni së bashku. Ju, me shumë durim, e ëmbëlsoni Virgjëreshën dhe nxirrni anën e saj më të ëmbël dhe më të butë. Virgjëresha, nga ana tjetër, ju jep të gjithë sigurinë që dëshironi dhe mban dyshimet dhe shqetësimet tuaja nën kontroll. Mund të krijoni zakone të vogla dhe romantike që e bëjnë çiftin tuaj unik dhe të paimitueshëm.

Luani – Shpirti juaj binjak i përket Shenjtës së Dashit. Ju duhet të keni në krah një person eksploziv, të zhurmshëm dhe entuziast ashtu si ju. Te Dashi gjeni të gjithë zjarrin që ju duhet për të ndjerë pasionin që keni. Tërheqja fizike mes jush tejkalon të gjitha kufijtë, por nuk është vetëm kjo ajo që e bën marrëdhënien tuaj të fortë. Dashi vlerëson ndershmërinë tuaj dhe sinqeritetin tuaj. Të dy përballoni çdo problem. Ju jeni një çift shumë bujar.

Virgjëresha – Shpirti juaj binjak i takon shenjës së Bricjapit. Ajo që ju bashkon është elementi juaj: Toka. Ju të dy doni një marrëdhënie serioze, të qëndrueshme dhe që ti rezistojë kohës. Për ta bërë marrëdhënien tuaj sa më të gjatë ju jeni të gatshëm për sakrifica të mëdha. Bricjapi e do ndjenjën tuaj praktike dhe ju doni aftësinë e tij organizative në jetën e përditshme. Në menaxhimin e parasë nuk mund të dëshironi një person më të mirë nga ana juaj. Në sferën seksuale, pas disa kohësh, mund të arrini një bashkëpunim të mirë.

Peshorja – Shpirti juaj binjak i përket shenjës së Shigjetarit. Ju keni një anën intelektuale shumë të fortë dhe do të kaloni orë e orë duke dëgjuar Shigjetarin që flet dhe ju tregon me entuziazëm shumë anekdota të vogla të jetës së tij. Shigjetari e do shijen tuaj estetike dhe ndihet i kënaqur nga komplimentet dhe mirësjellja juaj. Për të dyja është thelbësore të jetosh në paqe, pa grindje të panevojshme, në një atmosferë paqeje dhe humori të mirë. Jeta seksuale midis jush mund të jetë shumë argëtuese dhe origjinale.

Akrepi– Shpirti juaj binjak i përket shenjës së Luanit. Ju keni personalitete krejtësisht të ndryshme dhe pikërisht kjo ju tërheq në krahët e njëri – tjetrit. Luani pëlqen të luftojë për atë që dëshiron dhe juve ju pëlqejnë situatat e komplikuara. Luani dëshiron të jetojë gjithçka në dritën e diellit dhe ju mund ta mbani atë nën kontroll. Ju doni të jeni në hije dhe Luani ju bën të ndiheni të veçantë duke ju bërë të hiqni dorë nga një pjesë e vogël e errësirës suaj. Jeta seksuale midis jush është gjithmonë e ndezur.

Shigjetari – Shpirti juaj binjak i takon Shenjës së Demit. Edhe pse ka kaq shumë dallime mes jush, së bashku ju jeni në gjendje të jepni maksimumin dhe të gëzoni plotësisht kënaqësitë e jetës. Të dy jeni shumë të pasionuar. Ju e doni natyrën e kënaqshme të Demit dhe nga pikëpamja seksuale, nuk mund të dëshironi për një partner më të mirë. Demi e do jetesën tuaj të rehatshme: e lë veten të befasohet nga ju dhe në emër të dashurisë është i gatshëm të lërë mënjanë edhe përtacinë e tij.

Bricjapi – Shpirti juaj binjak i përket Shenjën e Peshqve. Në fakt, për një person të mbyllur si ju, keni nevojë për një shenjë të aftë për të zgjuar emocionet më të ulëta, me ëmbëlsi dhe ndjeshmëri. Peshqit, ndryshe nga ju, janë shumë të ndjeshëm dhe mund të kuptojnë atë që ju ndjeheni edhe pa nevojën e shumë fjalëve, duke ju çliruar nga kjo peshë e madhe. Në vend të kësaj, ju mund t’i mësoni Peshqit për t’i dhënë një formë konkrete ëndrrave të tij, veçanërisht nëse këto ëndrra ju shqetësojnë. Seksi mes jush mund të jetë magjik.

Ujori – Shpirti juaj binjak i përket shenjës së Ujorit. Vetëm një person i Shenjës tuaj mund të kuptojë gjithçka që kalon përmes mendjes suaj dhe të gjitha emocionet që ndieni. Shpesh ndani interesat dhe pasionet. Të dy e dini se edhe vetëm mund të jeni shumë mirë dhe ajo që ju bashkon me tjetrin nuk është kurrë nevoja, por një ndjenjë e vërtetë që vjen nga zemra. Në gjendjet tuaja të çuditshme, ju e doni dhe e respektoni veten duke e bërë çdo ditë unike dhe të paharrueshme. Nuk ke tabu në seks.

Peshqit – Shpirti juaj binjak i përket shenjën e Akrepit. Bashkimi juaj është një nga më romantiket të Zodiakut. Të dyja shenjat janë romantike, të dashura, të vëmendshme dhe xheloze. Shpesh ju pëlqen të krijoni një marrëdhënie simbiotike. Akrepi do ndjeshmërinë tuaj dhe ju bën të ndiheni tepër seksi. Ju kurrë nuk do të jeni në gjendje të bëni pa përkëdheljet e ëmbla të Akrepit, sidomos kur përpiqen të kërkojë falje për mënyrat e tij të të sjellurit. Seksi midis jush është sublim!