(L-R) Manchester United coach Ole Gunnar Solskjaer, Sir Alex Ferguson during the UEFA Champions League quarter final match between FC Barcelona and Manchester United FC at Camp Nou on April 16, 2019 in Barcelona, Spain(Photo by VI Images via Getty Images)

Sir Alex Ferguson do që Mauricio Pochettino të jetë trajneri i ardhshëm i Manchester United, nëse klubi do të shkarkojë Ole Gunnar Solskjaer.

Sipas shtypit anglez, Ferguson i ka kërkuar klubit që t’i japë edhe një mundësi norvegjezit për të përmbysur situatën kundër Tottenham, Atalanta dhe Manchester City para ndërprerjes së sezonit për ndeshjet e kombëtareve.

Sipas Daily Star, Ferguson ka zgjedhur trajnerin e PSG-së si pasardhësin e Solskjaer, në rast se ky i fundit nuk do të arrijë të marrë rezultate pozitive në ndeshjet e ardhshme.

United ka vënë në shënjestër edhe Antonio Conte-n, i cili është larguar nga Inter pasi fitoi titullin në Serinë A.