Sekretari i Sigurisë Kombëtare i SHBA-së, Alejandro Mayorkas, rezultoi pozitiv me Covid-19 të martën, sipas zëdhënëses, i cili tha se ishte plotësisht i vaksinuar.

“Sekretari Mayorkas rezultoi pozitiv këtë mëngjes për virusin COVID-19 pasi bëri një test si pjesë e protokolleve rutinë para udhëtimit,” tha zëdhënësja Marsha Espinosa në një postim në Tëitter.

“Sekretari Mayorkas po përjeton vetëm një mbingarkesë të lehtë; ai është plotësisht i vaksinuar dhe do të izolohet dhe do të punojë në shtëpi sipas protokolleve të CDC dhe këshillave mjekësore. Gjurmimi i kontakteve është duke u zhvilluar, ” shtoi ajo.