Që kur menduam se do të kishim fëmijë, shumë kanë pyetur veten se si do të duken, si në pamje ashtu edhe në karakter. Gjenetika e nënës dhe babait luan, sigurisht, një rol të madh, por astrologjia gjithashtu mund të luajë një rol në formimin e personalitetit.

Ka disa shenja të Horoskopit që janë më të përputhshme se të tjerat dhe disa shenja të Horoskopit janë një kombinim i mirë i prindërve se të tjerët.

Dashi dhe Shigjetari-Këto dy shenja zjarri kanë energji shpërthyese që krijon një marrëdhënie shumë pasionante. Nëse kjo shkëndijë mes të dyve kthehet në një angazhim afatgjatë, Dashi dhe Shigjetari do të jetojnë një jetë emocionuese së bashku. Ky çift në kërkim të emocioneve do të bëjë fëmijë të adhurueshëm dhe aventurierë.

Fëmijët e tyre do të jenë të sigurt dhe të gatshëm për të përballuar çdo sfidë, ashtu si prindërit e tyre! Do të jetë një familje që do natyrën dhe Dashi dhe Shigjetari do t’u mësojnë të vegjëlve të tyre, bukuritë e gjithë botës.

Demi dhe Peshorja-Demi dhe Peshorja duken mirë së bashku. Ata kanë një sens të shkëlqyeshëm stili dhe do ta përcjellin dashurinë e tyre për modën tek fëmijët e tyre.

Ky çift do të ketë gjithmonë foshnjat e veshura më bukur! Imagjinoni harqet e lezetshme, këpucët elegante dhe rrobat e adhurueshme, me të cilat ky çift do të veshë fëmijët e tyre. Fëmija i Demit dhe Peshores do të duket bukur nga lart poshtë, sepse të dy duan vetëm më të mirën për bebin e tyre.

Gaforrja dhe Dashi-Gaforrja dhe Dashi kanë aftësi të mira komunikimi dhe ëndrra të mëdha. Fëmijët e bukur do të rriten me shpirtra të lirë dhe të lumtur. Një fëmijë që ka prindër Gaforren dhe Dashin do të mësohet gjithmonë se parajsa është kufiri.

Fëmijët e tyre do të arrijnë gjëra të mëdha dhe do t’i bëjnë gjithmonë krenarë prindërit e tyre! Për shkak të aftësive të tyre të mira komunikuese, Gaforrja dhe Dashi do të kenë një jetë të mirë familjare me shumë pak zënka.

Virgjëresha dhe Bricjapi-Virgjëresha dhe Bricjapi punojnë shumë dhe bëjnë gjithçka së bashku. Ata do t’ua përcjellin këto karakteristika fëmijëve të tyre. Fëmijët e Virgjëreshës dhe Bricjapit do jenë shumë të zgjuar dhe do dinë të sillen në çdo situatë.

Fëmijët e tyre do të ecin drejt suksesit sepse do të jenë të zgjuar, punëtorë dhe të bukur brenda dhe jashtë!

Peshorja dhe Virgjëresha-Peshorja nxjerr në pah anën ekstroverte të Virgjëreshës zakonisht të turpshme. Kur vendosin të kenë fëmijë, fëmijët e tyre do të flasin mirë dhe do të jenë miqësorë. Fëmijët e Peshores dhe Virgjëreshës do të mësohen shpejt me grupin e madh të miqve të prindërve të tyre dhe do të duan të jenë pranë tyre.

Fëmijët e tyre socialë do të zhvillojnë shpejt grupin e tyre të preferuar të miqve dhe do të bëhen të njohur si fëmijët më të njohur në shkollë.